Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Słomiany zapał? Nie,butik!

Szaleni architekci ze studia Hornowski Design zaprojektowali butik kosmetyczny wykończony belami siana. Bardzo niskim kosztem, łącząc drewno ze słomą, stworzyli wnętrze przywodzące na myśl atmosferę wsi i sielski naturalizm.

hornowski-design-pieknalia.jpg

Butik Pięknalia ulokowany na krakowskim Kazimierzu, ma w ofercie tylko naturalne kosmetyki, dlatego projektanci zdecydowali się na słomę, która w  oczywisty sposób tworzy klientom obraz miejsca przyjaznego przyrodzie. Względy ekonomiczne też były istotnym argumentem. Ponieważ bela słomy o wymiarach 40 na 40 na 80 cm kosztowała około 4 złotych, to jej wybór na materiał wykończeniowy był raczej oczywisty.

hornowski-design-pieknalia-2.jpg

Przestrzenie między belami słomy, których wykorzystano niemal 100, zagospodarowano białymi półkami, gdzie dumnie prezentują się naturalne kosmetyki. We wnętrzu pomieszczenia ulokowano jeszcze kilka regałów, stoliki z jasnego drewna i ladę złożoną z drewnianych desek.

hornowski-design-pieknalia-3.jpg

Aby zapobiec błyskawicznemu spłonięciu butiku w wypadku ewentualnego pożaru, słoma zabezpieczona została płynem ognioodpornym. Takim samym jak w przypadku kurtyn teatralnych.

hornowski-design-pieknalia-4.jpg

Butik nie utrzymał się na rynku i został zlikwidowany na początku tego roku, chociaż rozpisywały się o nim nie tylko polskie ale i zagraniczne media związane z architekturą i designem.

Zdjęcia: Anna Jasztal/www.annajasztal.com

Czytaj też:   Dorota Koziara o Tubądzin Design Awards

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.