TOFU Studio z Gdańska z kolejną nagrodą w USA

TOFU Studio z Gdańska z kolejną nagrodą w USA

Srebro w kategorii PRINT / PROFESSIONAL CALENDAR DESIGN na 46th Creativity International Awards odbywającym się w Louisville w USA otrzymało gdańskie TOFU Studio za kalendarz wieloplanszowy: DINOZAURY 2016. Kalendarz został przygotowany charytatywnie dla warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. To już kolejna nagroda jaką zdobyło w tym roku TOFU Studio za tę pracę.

 

W tegorocznej edycji amerykańskiego konkursu startowało w różnych kategoriach wiele prac z ponad 40 krajów, 2 prowincji kanadyjskich oraz 25 stanów USA. Ostatecznie Jury nagrodziło najlepszych twórców, kierując się przede wszystkim ich kreatywnością. TOFU Studio za kalendarz DINOZAURY 2016 otrzymało srebro w kategorii: Print / Professional Calendar Design. Wśród nagrodzonych w konkursie znalazły się m.in. HBO, HBO Home Entertainment, PepsiCo Design & Innovation, kanał telewizyjny Syfy, czy TBWA Chiat Day.

 

Creativity International Awards jest jednym z najdłużej działających, niezależnych konkursów w USA skierowanych do branży reklamowej i projektowej. Otwarty na profesjonalistów i studentów, od 1970 roku stara się promować kreatywne i nieszablonowe rozwiązania projektowe. Wszystkie konkursowe prace oceniane są przez wyselekcjonowany panel specjalistów reklamowych i projektowych, którzy poświęcają swój czas i wiedzę biorąc udział w ocenach. Creativity International Awards opiera się na wytycznych dotyczących konkursów zalecanych przez amerykańskie stowarzyszenie Graphic Artists Guild.

 

TOFU Studio, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji, zajmującej się potrzebującymi dziećmi. Praca przygotowana finalnie dla warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zawiera autorskie grafiki Zuzanny Zamorskiej, przedstawiające postaci różnych dinozaurów. Każda z kart wyposażona jest dodatkowo w dedykowany wykrojnik, pozwalający na przesuwanie odpowiednich elementów na kartach kalendarza. Projekt został wykonany w ściśle limitowanym nakładzie 500 sztuk.

Projekt DINOZAURY 2016 powstał przy ścisłej współpracy z drukarnią Normex z Gdańska oraz Gdańską Akademią Bankową organizującą cykliczne edycje European Financial Congress w Sopocie. Praca przygotowana przez TOFU Studio zdobyła już w tym roku trzy inne nagrody. Dwie w konkursie ZOOM ART 2016 w Katowicach: GRAND PRIX oraz II nagrodę w kategorii: KALENDARZ CHARYTATYWNY. W czerwcu tego roku TOFU Studio otrzymało za kalendarz: DINOZAURY 2016 także złoty medal na 9th International Design Awards, odbywającym się w Los Angeles w USA.

TOFU Studio w latach ubiegłych miało także okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej, czy też Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, które również były nagradzane.

Prezentacja nagrodzonej pracy:
http://creativityawards.com/?submission=dinosaurs-2016

Pełna prezentacja kalendarza:
https://www.behance.net/gallery/35166079/DINOSAURS-wall-calendar

zamosc

Zamość – dlaczego jest nazywany miastem idealnym?

MISTRZOWSKI GRUDZIEŃ – DOLNY ŚLĄSK WITA. RZEMIOSŁO!

MISTRZOWSKI GRUDZIEŃ – DOLNY ŚLĄSK WITA. RZEMIOSŁO!