Jak zmienić aranżację kuchni bez większego remontu?

Jak zmienić aranżację kuchni

Kuchnia co jakiś czas wymaga odnowy. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka. Przede wszystkim warunki panujące w kuchni przyczyniają się do szybszego zużycia wyposażenia i mebli. Drugim powodem, nawet częstszym, jest po prostu chęć wprowadzenia zmian do aranżacji, która stała się niemodna lub po prostu się opatrzyła. Czy wyjściem z obu sytuacji musi być gruntowny i kosztowny remont? Na szczęście nie! Z poniższymi wskazówkami szybko przywrócisz funkcjonalność wyposażenia kuchennego i przeprowadzisz szybką metamorfozę wnętrza!

Jak zmienić aranżację kuchni

Odnów fronty mebli kuchennych

Para wodna wydobywająca się z gotowanych dań najszybciej przenika do frontów mebli kuchennych. Niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane, może pozostawić na nich wyraźne ślady, doprowadzić do odpryskiwania się lakieru, pęcznienia płyty wiórowej czy odklejania się folii.

Stan frontów mebli kuchennych wpływa na całą aranżację kuchni, ponieważ zabudowa meblowa zajmuje zazwyczaj sporą część pomieszczenia. Metamorfozę kuchni warto rozpocząć właśnie od odnowienia mebli kuchennych.

Fronty z drewna, polakierowane lub pomalowane farbą najłatwiej jest odnowić. Wystarczy zdjąć starą warstwę lakieru i pomalować je na nowy kolor. Znacznie trudniej jest odnowić fronty z płyty MDF lub wiórowej. Jeśli wilgoć doprowadziła tylko do odklejenia się folii, wystarczy ją zdjąć. Możesz pokryć płyty nową folią jednobarwną lub imitującą drewno. Fronty, na których widoczne są wybrzuszenia najlepiej wymienić na nowe.

Jak zmienić aranżację kuchni

Podczas odnawiania frontów możesz nada im zupełnie nowy kolor i fakturę. Wybierz także nowe uchwyty do mebli, które mogą stać się wyznacznikiem zupełnie nowego stylu aranżacyjnego. Stare drewniane fronty w stylu tradycyjnym możesz pomalować farbą z połyskiem i dodać srebrne uchwyty, aby zaprowadzić nowoczesny styl w swojej kuchni.

Przemaluj pomieszczenie i zadbaj o nowe dekoracje

Następnie zajmij się ścianami i podłogą. Ich wygląd i kolor nada wnętrzu nowy styl. Jeśli do tej pory panowała w pomieszczeniu neutralna szarość, ożyw ją za pomocą farby w intensywnym kolorze np. najmodniejszym w tym roku Viva Magenta.

Podłogę w kuchni najczęściej pokrywa się płytkami gresowymi. Nie musisz ich wymieniać, co wiązałoby się z kosztownym remontem. Wystarczy, że użyjesz specjalnych farb do płytek, aby nadać im zupełnie nowy wygląd. Podłoga w czarno-białą szachownicę w kuchni? Czemu nie!

W tak odnowionym pomieszczeniu brakuje już tylko nowych dodatków dekoracyjnych. Zawieś na ścianach nowe, modne grafiki, które dopełnią nowoczesny styl Twojej kuchni. Przy czarno-białej podłodze doskonale będą wyglądały – czarno-białe grafiki lub plakaty z motywacyjnymi napisami.

Zamiast gruntownego i kosztownego remontu swojej kuchni, wybierz szybką metamorfozę, która pozwoli Ci odmienić aranżację i przywrócić funkcjonalność wyposażenia kuchennego. Jak to zrobić

Wystarczy, że odnowisz fronty mebli kuchennych, nadasz im nowy kolor i przykręcisz nowe uchwyty do mebli. Odmaluj ściany na nowy kolor, a także stare płytki gresowe tak, aby pasowały do wybranej przez Ciebie aranżacji. Na sam koniec zawieś dekoracje ścienne i ciesz się odnowioną kuchnią.


  1. Jak zaaranżować małą przestrzeń? Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów
  2. Przytulność i naturalność z domieszką retro, czyli dom w stylu holenderskim
  3. Na co zwrócić uwagę podczas remontu elewacji domu? Poznaj nasze wskazówki

 

luksusowa łazienka

Luksusowa łazienka w nowej odsłonie – tam gdzie spotykają się wygoda i elegancja

jak urządzić wnętrze szklarni

Jak urządzić wnętrze szklarni?