Beton architektoniczny – zalety i wady

beton architektoniczny

Beton architektoniczny – co to takiego?

To odmiana różniąca się od dobrze znanego nam betonu, który wykorzystywany jest jako wylewka w naszych domach. Beton architektoniczny jest przede wszystkim estetyczny. Wyróżnia się gładką powierzchnią, ciekawym kolorem i wyraźną fakturą, która uzyskiwana jest w sposób manualny. Zapewnia to doskonały wygląd, który urozmaici każde wnętrze. To propozycja do nowoczesnych mieszkań, a także miejsc publicznych.

Beton w naszym domu – zalety

Takie rozwiązanie ma wiele plusów. Przede wszystkim nadaje wnętrzu charakteru. Niezwykle podkreśla modernistyczny styl. Zakomponowanie jest bardzo łatwe ze względu na szarą kolorystykę, która pięknie prezentuje się właściwie w każdym zestawieniu kolorystycznym. Może stanowić świetne tło dla wyraźnych akcentów, na przykład czerwieni, żółci czy fioletów.
Trudno nie wspomnieć o samej funkcjonalności – w końcu jest również ważna jak kwestie estetyczne. Chcemy, aby wykorzystane materiały służyły nam jak najdłużej, szczególnie, że duże remonty nie przeprowadza się często. Beton świetnie sprawdza się w mieszkaniach – jest praktyczny. Wyróżnia się niezwykłą trwałością, chociaż zależy to oczywiście od gatunku. Podczas produkcji dodaje się specjalne wzmacniacze, które zapewniają spójność konstrukcji, wytrzymałość oraz konkretny odcień. Dzisiejsze metody są bardzo skuteczne, jednak jak można się domyślić, jakość jest porównywalna do ceny. Jeśli zależy nam na dużej trwałości, powinniśmy zainwestować w lepsze materiały.
Kolejnym plusem jest różnorodność. Może wydaje nam się, że beton to dosyć nudne i klasyczne tworzywo, jednak jest zupełnie odwrotnie. Szarość kryje w sobie wiele tonacji, które doskonale podkreślają wnętrza.

Wady zastosowania betonu w dekoracji

Czy beton sprawdzi się w każdym mieszkaniu? Zależy to od stylizacji oraz pomysłu. Pasuje idealnie do aranżacji nowoczesnych, jednak może być nietrafionym wyborem w przypadku wnętrz klasycznych i retro. W tej kategorii królują rozwiązania typu drewno, panele lub tapety. Beton architektoniczny ma to do siebie, że jest zimny. Jego kolorystyka jest uniwersalna, dlatego nie oziębia stylizacji w kwestii wyglądu, jednak niektórym może nie odpowiadać chłód. Wad możemy dopatrzeć się w tańszych gatunkach, ponieważ te nie są tak trwałe jak droższe opcje.

Jeśli chcesz mieć nowoczesny dom, który zachwyci wszystkich odwiedzających Cię gości oraz sprawi, że poczujesz siew nim dobrze – beton to doskonałe rozwiązanie. Najlepiej zainwestować w trwałe materiały, które odmienią stylistykę pomieszczeń i będą pięknie prezentować się przez wiele lat. Można wybierać spośród wielu odcieni oraz faktur. Delikatne żłobienia mają ogromnie dekoracyjne charakter.

MODERN CONCRETE

Biurowiec Kanlux w Radzionkowie

Biurowiec Kanlux w Radzionkowie

MALE-ME I MORE FASHION – NOWE MARKI W POLSCY PROJEKTANCI.COM

MALE-ME I MORE FASHION – NOWE MARKI W POLSCY PROJEKTANCI.COM