Ikona fotografii Tadeusz Rolke autorem najnowszej okładki „Fashion Magazine”

Ikona fotografii Tadeusz Rolke autorem najnowszej okładki „Fashion Magazine”

Projekt rewers – wyjątkowa sesja zdjęciowa autorstwa 89-letniego Tadeusza Rolkego i 28-letniego Dawida Klepadły otwiera zimowe wydanie „Fashion Magazine”.  Zderzenie dwóch estetyk – artysty analogowego, będącego ważną częścią tradycji polskiej fotografii oraz artysty cyfrowego, przedstawiciela młodego pokolenia twórców, to niejedyny towarzyszący sesji kontrast.

Modelki: 80-latka Helena Norowicz i 28-latka Marta Dyks w swych rolach wychodzą poza utarte dychotomie: nowoczesne-nienowoczesne, świeże-dojrzałe, nowe-dobrze znane, śmiałe-dyskretne.

Dawid Klepadło
Dawid Klepadło
Tadeusz Rolke
Tadeusz Rolke

Materiałowi zdjęciowemu towarzyszy wywiad z Tadeuszem Rolke, który wkrótce świętować będzie 70-lecie pracy twórczej. Rolke to jeden z najwybitniejszych artystów, uznawany za prekursora polskiej fotografii reportażowej. W swej pracy starał się oddawać polską rzeczywistość zarazem dokumentując życie artystyczne stolicy. Pod koniec lat 50. współpracował z projektantką mody, Barbarą Hoff, jego zdjęcia też można oglądać na tegorocznej wystawie Moda Polska w Centrum Włókiennictwa w Łodzi.

Naszą ambicją jest nie tylko pokazywanie ciekawych współczesnych zjawisk w świecie mody i stylu, ale też przypominanie o wspaniałych tradycjach polskiej fotografiki i odkrywanie, co oferuje nam ona dziś – w świecie, w którym wszechobecny jest obraz cyfrowy. Warto przypominać to, co wyjątkowe  i trwałe, gdy sztuka jest ulotna jak nigdy, a w modzie wolno właściwie wszystko – mówi Marzena Michela Singh, redaktor naczelna magazynu.

 

BJÖRN_Dobry Wzór

Butelka Björn w gronie zwycięzców konkursu Dobry Wzór 2018

rosliny las w słoiku

Las w słoiku i inne niesamowite roślinne kompozycje