w

RabbitRabbit! Roots AW2017

RabbitRabbit! Roots AW2017

Roots czyli sentymentalny spacer po ulicach krakowskiej Nowej Huty to ukłon projektantki w kierunku swojego dzieciństwa w blokach z wielkiej płyty, które jak sama twierdzi miało ogromny wpływ na jej wrażliwość i estetykę, a co za tym idzie – na modę, którą tworzy. Chciałam, aby ta kolekcja była nieco inna, aby była bardziej o mnie. Z tego powodu różni się od poprzednich. Na pewno jest bardziej osobista. Kolekcję kieruję do kobiet, które lubią to kim są, a przy tym wiedzą jaką rolę odegrały w tym ich korzenie – mówi Gizella Mazur, projektantka marki RabbitRabbit.

Najnowsza kolekcja marki na jesień/zimę to doskonały przykład tego,jak współczesne trendy przełożyć na własny, unikatowy język. Roots garściami czerpie inspiracje z obrazów ulic z końca lat 80-tych i 90-tych, zachowując przy tym aktualny, nowoczesny charakter. Ostatnie lata minionego stulecia można odszukać przede wszystkim w deseniach – krata targowych toreb, groszki babcinej chustki oraz kwiaty z podwórkowych klombów.

RabbitRabbit! Roots AW2017

Modele są klasyczne, często proste, ale niepozbawione charakteru i co ważne dla marki… poczucia humoru. Choćby szary garnitur niczym pożyczony z szafy ojca, czy zwiewne sukienki – halki jak z szaf naszych matek. Całość, choć dowcipna, jest niezwykle lekka, pełna uroku i kobiecego wdzięku. Tę równowagę wprowadzają użyte tkaniny – żakardy, żorżety czy tiule, zastosowane kolory – błękity, granaty i odcienie różu, oraz zaproponowane fasony – koktajlowe sukienki czy mini spódnice. Ważne są również detale – charakterystyczne dla marki koronki, ręcznie wykonane hafty i aplikacje oraz starannie dobrane dodatki i wykonane wykończenia.

RabbitRabbit! Roots AW2017

Roots to eklektyczne połączenia stylu retro i współczesnych motywów – często ekscentryczne i osobliwe, traktujące modę z przymrużeniem oka, ostatecznie spełniają swoją rolę – potrafią wywołać pozytywne emocje, dają radość. Czego więcej potrzeba w długie jesienne i zimowe, szare dni?

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mocne otwarcie sezonu aukcyjnego

Mocne otwarcie sezonu aukcyjnego

Najcenniejsi artyści pokolenia po 1989 roku

Najcenniejsi artyści pokolenia po 1989 roku