Kulta – Miłość

Kulta - Miłość

Jaka jest „Miłość”? Wyjątkowa, nieoczywista, pełna kontrastów. Najnowsza, wiosenna odsłona Kulty to niejednoznaczna opowieść o emocjach. Od zazdrości, po szacunek: poszczególne modele pokazują skalę i wielość uczuć. Kontrasty znajdziemy jednak nie tylko w ich nazwach, ale przede wszystkim w estetyce.

 

Kulta - Miłość
Kulta - Miłość

Od kolorystyki, po formy: w „Miłości” nic nie jest oczywiste. W odpowiednim świetle dostrzegamy różne odcienie czerni i głębokiego granatu. Proste, oversize’owe fasony mają w sobie dużo sportowego, bezpretensjonalnego charakteru, ale jest w nich miejsce na kobiece, dodające lekkości rozwiązania. Chociaż kierunek kolekcji wyznaczają przede wszystkim charakterystyczne dla Kulty okrycia wierzchnie (w tym sezonie to obszerna parka oraz przedłużana bomberka), na pierwszy plan wysuwają się sukienki i spódnice. Proste formy przełamane są modnymi, asymetrycznymi detalami. Są też lekkie plisy w dwóch odsłonach  oraz miękkie, otulające ciało dzianiny. Wygoda łączy się z nowoczesnością, a ponadczasowe rozwiązania – z trendami.

Kulta - Miłość

 

Kulta - Miłość

Nowością w wiosennej odsłonie Kulty są nadruki. Obok charakterystycznego retro-printu na jednej z sukienek oraz klasycznych, czarno-białych pasów, pojawiają się dopełniające kolekcję dyskretne wzory. Zaprojektowała je Vaczor, która przełożyła język uczuć na grafikę. Splecione ręce i nogi oraz motyw moro to wymowny, ale daleki od dosłowności wzór. Taki, jak „Miłość” w wydaniu Kulty.

 

 

 

Zdjęcia: Weronika Izdebska

Modekla: Wiola Głowacka | Mango Models

Miejsce: Studio Czarnobyl

Grafiki: Vaczor

Blat drewniany

Blat drewniany, blat kamienny czy betonowy – jaki blat wybrać do łazienki?

polscy projektanci

Polscy Projektanci [projekt]