Aukcje sztuki: przegląd oferty aukcyjnej na rynku sztuki

Aukcje sztuki: przegląd oferty aukcyjnej na rynku sztuki

W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na kilka aukcji dzieł sztuki współczesnej oraz aukcję polskiej sztuki użytkowej z dziedziny ceramiki i szkła. 

11 maja odbędzie się 29. Aukcja Sztuki, którą organizuje 101 projekt. W aukcji biorą udział przede wszystkim obrazy m.in. Teresy Panasiuk, Moniki Dałek, Jana Bonawentury Ostrowskiego i Franciszka Ledóchowskiego. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wspaniałe obrazy, ale także na rzeźby. Interesującą pozycją jest drewniana rzeźba Zbigniewa Gosa, Dotyk oraz Kochankowie Sławomira Micka z brązu patynowanego. W trakcie 29. Aukcji Sztuki będzie można licytować pracę Wojciecha Fangora M74 wykonaną w technice serigrafii barwnej, inaczej zwanej sitodrukiem.  Wojciech Fangor to jeden z najciekawszych i najważniejszych artystów w historii polskiej sztuki drugiej połowy XX w. W aukcji bierze udział 46 pozycji w cenach wywoławczych od 300 do 12  000 zł.

 

12 maja zapraszamy na Aukcję Nowej Sztuki organizowaną przez Face to Face Art. Ceny wywoławcze wszystkich 54 pozycji wynoszą 1 000 zł. W szczególności polecamy zapoznać się z ciekawymi portretami autorstwa m.in. Marcina Mikołajczaka i Andrzeja Sajewskiego. Charakterystyczne obrazy Sabiny Marii Grzyb to przykłady niezwykle ciekawych, onirycznych pejzaży. W aukcji biorą udział również prace z dziedziny abstrakcji m.in. Jacka Dittwalda, Pawła Tkaczyka i Dominika Smolika. Miłośników architektury zaciekawią obrazy Sylwestra Żarczyńskiego i Barbary Gębczak. Z kolei poszukujących motywów fantastycznych w sztuce zainteresują obrazy Olgi Pelipas, Stefana Hanćkowiaka i Adama Swobody. 

Polski design i jego ikony w niczym nie ustępują tym zachodnim. Polskie przedmioty sztuki użytkowej były projektowane przez najlepszych artystów m.in. Danutę Duszniak, Wincentego Potackiego, Józefa Września oraz Bronisława Wolanina i wykonywane z dużą dbałością o detal. 13 maja odbędzie się 4. Aukcja z cyklu Wnętrze Sztuki, którą organizuje Pragaleria. W aukcji bierze udział 96 pozycji w cenach wywoławczych od 50 do 1 000 zł. Wśród pozycji można znaleźć również plakaty oraz tablice. Polecamy zwrócić uwagę na serwis do kawy Krokus zaprojektowany przez polskiego artystę plastyka i czołowego projektanta Zakładów Porcelany Ćmielów Wincentego Potackiego. Ciekawy wzór posiada także Serwis do kawy na 5 osób z Zakładów Porcelany i Porcelitu w Chodzieży. Inną interesującą pozycją jest Lampa podłogowa – Z.S.O. Polam Poznań wykonana ze szkła sodowego oraz kilka plakiet z ceramiki szkliwionej wykonanych przez znakomitego polskiego malarza i ceramika Leszka Dutkę.

14 maja odbędzie się Kolekcjonerska Aukcja Sztuki organizowana przez Mazowiecki Dom Aukcyjny. Ceny wywoławcze 98 pozycji wynoszą od 500 do 80 000 zł. Wśród pozycji znajduje się obraz Cynamonowe łąki autorstwa Rafała Olbińskiego, którego poetyckie i metaforyczne obrazy zdobyły uznanie na całym świecie. Najdroższą pozycją dostępną na aukcji jest obraz Jana Tarasina Narodziny przedmiotów IX. W obrazach takich, jak ten Tarasin skoncentrował się wyraźnie na analizie znaków i ich kompozycji, którymi zajmował się od dłuższego czasu. Warto zwrócić uwagę na obrazy i rzeźby Tomasza Sętowskiego. Dla osób zainteresowanych najnowszą sztuką współczesną gratką będzie Praca Dyplomowa Radka Szlagi, który kilka miesięcy temu miał wystawę monograficzną w Galerii Zachęta. 

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi pracami dostępnymi na aukcjach: https://onebid.pl

 

      

 

Sytuacja biur architektonicznych w czasach pandemii – raport  OKK! PR

Sytuacja biur architektonicznych w czasach pandemii – raport  OKK! PR

Trzecie Targi Sztuki Dostępnej na platformie Allegro!

Trzecie Targi Sztuki Dostępnej na platformie Allegro!