Aukcje sztuki: przegląd oferty aukcyjnej

aukcja sztuki polska

Nadchodzący tydzień obfituje w różnorodne aukcje. Już w poniedziałek, 15 czerwca odbędą się dwie aukcje prac na papierze. W pierwszej z nich weźmie udział 100 pozycji w cenach wywoławczych od 100 do 5000 zł. W drugiej – 2. Aukcja Prac na Papierze weźmie udział 31 pozycji w cenach wywoławczych od 100 do 1000 zł. Wśród pozycji są prace takich artystów jak m.in. Marc Chagall, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański, Piotr Woroniec jr, Włodzimierz Pawlak i Juliusz Martwy. 

16 czerwca zapraszamy na 15. Aukcje Sztuki Dzisiejszej, w której wezmą udział 52 pozycje w cenach wywoławczych od 1000 do 5500 zł. Polecamy zwrócić uwagę na prace Dariusza Piekuta, Jana Bonawentury Ostrowskiego, Kacpra Bożka i Izy Staręgi. 

aukcja sztuki polska

17 czerwca odbędą się trzy aukcje. Pierwszą z nich jest IV Galicyjska Aukcja Sztuki Współczesnej, w której będzie można licytować prace m.in. Jana Tarasina, Jerzego Dudy-Gracza, Wilhelma Sasnala, Pawła Althamera, Mirosława Bałki, Jerzego Nowosielskiego i Łukasza Surowca. Katalog prac dostępnych na aukcji to doskonałe połączenie znanych, aktualnie tworzących polskich artystów z równie doskonałymi artystami, którzy swoją twórczość już zakończyli. Ceny wywoławcze 58 pozycji wynoszą od 800 do 50000 zł. Druga aukcja to Aukcja Dzieł Sztuki takich artystów jak m.in. Wlastimil Hofman, Leon Tarasewicz, Nikifor Krynicki, Edward Dwurnik i Jarosław Modzelewski. Ceny wywoławcze 88 pozycji wynoszą od 00 do 36000 zł. Ostatnią w tym dniu aukcją jest 38. Aukcja Sztuki Młodej, w której po raz kolejny będzie można nabyć prace młodych, polskich artystów. W aukcji weźmie udział 90 pozycji w cenach wywoławczych 500 zł.

aukcja sztuki polska

Kolejne dwie aukcje w nadchodzącym tygodniu odbędą się 18 czerwca. Pierwszą z nich jest Aukcja Sztuki ze zbiorów W. i J. Tłuchowskich. W aukcji weźmie udział nie tylko malarstwo, ale również rzeźby, lampy, zegarki, ceramika i szkło, antyki i sztuka użytkowa. Łącznie 111 pozycji w cenach wywoławczych od 50 do 34000 zł. Drugą aukcją jest 14. Aukcja Sztuki XX i XXI wieku. Wśród 109 pozycji znajdują się prace m.in. Tadeusza Kantora, Jana Dobkowskiego, Jana Lebensteina, Joanny Rajkowskiej, Teresy Pągowskiej i Jana Pamuły. 

19 czerwca zapraszamy na Letnie Inspiracje – Aukcję Młodej Sztuki oraz V Aukcję – Nowe pokolenie dla Kolekcjonerów. W pierwszej aukcji weźmie udział 31 pozycji w cenach wywoławczych od 500 do 2000 zł. Zachęcamy do zapoznania się z pracami Tatiany Majewskiej, Aleksandry Młynarczyk, Joanny Dyląg – Faliszek i Anny Matuszewskiej. W kolejnej aukcji warto natomiast zwrócić uwagę na prace Anny Halarewicz, Wojciecha Brewki, Mariusza Dydo, Katarzyny Kołtan i Tomasza Tobolewskiego. Ceny wywoławcze 34 pozycji wynoszą od 1200 do 15000 zł. 

aukcja sztuki polska

20 czerwca zakończy się Internetowa Aukcja Sztuki- prace na papierze-sztuka współczesna. Polecamy zwrócić uwagę na prace Pabla Picasso, Magdaleny Abakanowicz, Hanny Bakuły, Jerzego Nowosielskiego i Louisa Marcoussisa. Łącznie w aukcji można licytować 68 pozycji w cenach wywoławczych od 250 do 6000 zł. 

Ponadto, w tym dniu odbędą się trzy aukcje. Aukcja nr 57 – malarstwo, rysunek, grafika; Aukcja prac na papierze i Aukcja sztuki. W Aukcji prac na papierze będzie można licytować 50 pozycji w cenach wywoławczych od 150 do 2800 zł. Są to prace m.in. Rafała Olbińskiego, Artura Bełczykowskiego, Wojciecha Kostiuka, Dariusza Syrkowskiego i Andrzeja Tanewskiego. W Aukcji sztuki wezmą udział 53 pozycje w cenach wywoławczych od 800 do 33000 zł. Wśród pozycji znajdują się prace m.in. Bronisławy Rychter – Janowskiej, Grzegorza Ratajczyka, Nikifora Krynickiego i Antoniego Uniechowskiego.

Tydzień zamkną trzy aukcje. W Aukcji Dzieł Sztuki i Antyków można będzie licytować prace m.in. Jacka Malczewskiego, Wojciecha Weissa, Juliusza Joniaka, Wiktora Koreckiego i Władysława Hasiora. Łącznie 100 pozycji w cenach wywoławczych od 100 do 390000 zł. Kolejną odbywająca się w tym dniu aukcją jest Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej, w której wezmą udział 123 pozycje w cenach wywoławczych od 2500 do 1700000 zł. Najdroższą pozycją jest obraz Alfreda Wierusza – Kowalskiego pod tytułem Kaukaski zwiad. 

W tym dniu zakończy się Aukcja sztuki – wyprzedaż magazynu. Wartymi uwagi są prace m.in. Marty Kic, Pawła Wąsowskiego, Dominika Janyszka, Pauliny Poczęty i Iwony Krajnik. W aukcji biorą udział 34 pozycje w cenach wywoławczych od 350 do 3900 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z katalogami aukcji dostępnymi na naszej stronie https://onebid.pl/pl

 

apartament we wrocławiu

Apartament we Wrocławiu: energia magenty

sofa moon

Sofa Moon od Absynth – polski design