Mocne otwarcie sezonu aukcyjnego

Mocne otwarcie sezonu aukcyjnego

Młoda sztuka to obecnie najszybciej rozwijający się segment rynku aukcyjnego w Polsce. Młodzi polscy artyści nie boją się sięgać po kontrowersyjne tematy, idoli popkultury przedstawiają jako bohaterów narodowych, bawią się konwencją. Mocne otwarcie nowego sezonu aukcyjnego w DESA Unicum już 19 września.

Popkultura, abstrakcja oraz przestrzeń miejska to motywy, którymi bawią się najlepsi z artystów młodego pokolenia. Odważnie łączą ciekawe wizje artystyczne z krytycznym spojrzeniem na współczesną rzeczywistość. Ich wszechstronne podejście wpływa na bardzo zróżnicowaną ofertę najbliższej aukcji. Pierwsza powakacyjna wystawa zostanie zdominowana przez nierealne obiekty, twory kultury masowej oraz postindustrialne krajobrazy.

Mocne otwarcie sezonu aukcyjnego

Wśród wrześniowych propozycji możemy znaleźć pracę Andrzeja Sobiepana, który w Polsce pojawia się niezwykle rzadko, wysoko notowanego Adama Wątora czy docenionej już przez krytyków Klaudii Świątczak-Pjanki.

Mocne otwarcie sezonu aukcyjnego

Pierwsza w nowym sezonie aukcja to także możliwość ujrzenia, jak na przestrzeni lat zmienia się podejmowana przez artystów tematyka. Twórcy czasu transformacji czerpali tematy z codzienności oraz przełomowych wydarzeń, młodzi artyści zaś swoich idoli przedstawiają jako bohaterów narodowych. Przykładem tego zjawiska może być cykl prac Agnieszki Strzeżek, ukazujących Adama Małysza, jednego z najbardziej znanych polskich sportowców.

Mocne otwarcie sezonu aukcyjnego

Młoda Sztuka to obecnie najdynamiczniej rozwijający się segment rynku aukcyjnego w Polsce. Prace młodych artystów stanowią ponad 50% wszystkich prac kupowanych na aukcjach – jak wskazał najnowszy, niezależny raport artinfo.pl. Najbliższa aukcja będzie niezwykłą okazją do nabycia jednego z dziewięćdziesięciu dwóch obrazów, które mogą okazać się także doskonałą inwestycją. Wśród nich znajdą się prace Patrycji Nurkan czy Aleksandry Kowalczyk – topowych polskich młodych artystek. Wszystkie oferowane obrazy będzie można zobaczyć podczas wystawy przed-aukcyjnej, na którą wstęp jest wolny. Cena wywoławcza każdej pracy to 500 zł.

Aukcja Młodej Sztuki: 19 września 2017, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wystawa obiektów: 5-19 września 2017, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa, wstęp wolny

https://desa.pl/pl/auctions/408/aukcja-mlodej-sztuki-19-wrzesnia-2017-godz-19

Spotkanie z Dimą Loginoffem

Spotkanie z Dimą Loginoffem

Najcenniejsi artyści pokolenia po 1989 roku

Najcenniejsi artyści pokolenia po 1989 roku