Przegląd oferty aukcyjnej sztuki

aukcje sztuki

W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do udziału w trzech aukcjach sztuki. Pierwsza z nich odbędzie się 9 września. Oferta 275. Aukcji Sztuki Dawnej obejmuje 281 pozycji w cenach wywoławczych od 800 do 65000 zł. Wśród malarstwa znajdują się prace m.in. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli prymitywizmu  Nikifora Krynickiego, znanego ze wspaniałych portretów Wlastimila Hofmana oraz przedstawiciela realizmu Wojciecha Gersona.

Najdroższą pozycją jest obraz Krowa autorstwa Piotra Michałowskiego, przez niektórych historyków sztuki uznawanego za najwybitniejszego polskiego malarza. Oprócz tego w aukcji weźmie udział spora ilość interesujących pozycji malarzy nieokreślonych. Ponadto polecamy zwrócić uwagę na oryginalne meble z różnych epok, zegary, srebra i biżuterię. Interesującym obiektem jest Paleta z kompozycją kwiatową, której autorem jest Mieczysław Reyzner. Miłośnikom rzeźby polecamy prace Guglielma Pugiego i Emile’a Louisa Picaulta. 

9 września odbędzie się także 88. Aukcja Sztuki Współczesnej, w której weźmie udział 86 pozycji w cenach wywoławczych od 300 do 45000 zł. Z pewnością wartą uwagi jest praca Kopernik autorstwa Stanisława Szukalskiego, polskiego artysty, którego sztuka w ostatnim czasie z powrotem zyskała popularność nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Polecamy także przyjrzeć się pracy Tadeusza Kantora o tytule Postęp.

Biorąc pod uwagę jej wartość artystyczną, cena wywoławcza jest bardzo niewygórowana. Kolejnymi wspaniałymi artystkami, których prace znajdują się w ofercie aukcji są Erna Rosenstein, Janina Kraupe – Świderska i Urszula Broll, której retrospektywę twórczości można aktualnie obejrzeć w Królikarni. Oprócz rodzimych artystów wśród pozycji znajdują się prace m.in. Pabla Picassa i Marca Chagalla. Oferta aukcji obejmuje także rzeźby autorstwa Bolesława Chromego, Jana Stępkowskiego, Mariana Koniecznego i Eugeniusza Molskiego. 

11 września zapraszamy na I Aukcję Sacrum Profanum. W aukcji weźmie udział 40 pozycji w cenach wywoławczych od 1000 do 15000 zł. Polecamy przyjrzeć się pracy Salvator Mundi autorstwa Estery Parysz – Mroczkowskiej, która wykonała swoją interpretację pracy Leonarda Da Vinci o tym samym tytule. W ofercie aukcji o takiej tematyce nie mogło zabraknąć pracy Borysa Fiodorowicza, którym tym razem nawiązał do historii i kultury żydowskiej.

Osobom poszukującym dzieł o lżejszej tematyce polecamy obrazy przedstawiające anioły – m.in. Anioły też są zmęczone autorstwa Joanny Sarapaty, Surfing Andrejusa Kovelinasa, Anioł Stróż Marioli Pęzioł. Wartymi uwagi są także prace Edwarda Dwurnika i Zdzisława Beksińskiego. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi pozycjami dostępnymi na aukcjach w tym tygodniu na naszej stronie internetowej https://onebid.pl/pl .

galeria totuart

Galeria ToTuart: Rzeźba we wnętrzach

sposoby na przechowywanie

Sprytne sposoby na przechowywanie