Jak rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem dzieł sztuki malarstwa

inwestowanie w sztukę

Galeria WHITE SPACE proponuje unikalny pomysł na przemyślaną inwestycję służącą przez wiele kolejnych lat. Co się za nim kryje? Sztuka!

Jak kupić „dobrą” sztukę?

Nieraz zakup obrazów wiąże się z wieloma wątpliwościami, czy obraz będzie pasował do wnętrza, czy jest oryginalny, czy artysta dobrze rokuje na przyszłość i ma potencjał na rozwój kariery. Galeria WHITE SPACE oferuje selekcję obrazów i grafik, które przez naszych kuratorów zostały poddane rzetelnej ocenie formalnej i artystycznej. Nasi twórcy to głównie artyści młodego pokolenia, z dyplomami uznanych uczelni wyższych i niejednokrotnie z bogatą historią wyróżnień i wystaw swoich prac.

Galeria Sztuki i Dom Aukcyjny WHITE SPACE umożliwia zbudowanie różnorodnej kolekcji w oparciu o bogatą ofertę dzieł sztuki, które są oryginalne i niepowtarzalne. Każda zakupiona praca jest podpisana przez artystę i opatrzona Certyfikatem Autentyczności. Obrazy i grafiki można kupić online na www.whitespace.auction po stałych cenach galeryjnych lub stanąć do licytacji na comiesięcznych aukcjach sztuki. Ceny wywoławcze na aukcjach zaczynają się już od 700 zł. Daje to możliwość zakupu oryginalnej sztuki po okazyjnych cenach.

Już 17 marca w Centrum Kreatywności Targowa, ul Targowa 56 w Warszawie odbędzie się „Aukcja malarstwa SUPERNOVA 3”. W ofercie znalazło się aż 70 prac artystów z całej Polski, reprezentujących różnorodne kierunki sztuki najnowszej. Wśród nich można wymienić m.in. Emilię Maryniak, Szymona Kurpiewskiego, Weronikę Michalską, Monikę Misztal, Wojciecha Ćwiertniewicza, Annę Wójcik, Ivo Nikicia.

Czy zakup dzieła sztuki się opłaca?

Dorobek artystów biorących udział w aukcjach sztuki WHITE SPACE można śmiało porównać do działalności zagranicznych twórców, o czym świadczy ich aktywny udział w międzynarodowych rezydencjach i targach sztuki. Kupując dzieła młodych artystów mamy szansę na trafienie na twórcę, którego rozwój kariery zapewni znaczy wzrost wartości jego pierwszych prac.

Jak podkreślają kolekcjonerzy, najważniejsza jest jednak niematerialna wartość sztuki, która wzbogaca otoczenie w którym mieszkamy i pracujemy. Warto zwrócić uwagę na wyniki ostatnich badań, według których obrazy w miejscu zatrudnienia sprzyjają efektywniejszej pracy i przyjaznym nastawieniu pracowników do pracodawców. Należycie wyeksponowane dzieło sztuki wpływa silnie na budowanie pozytywnego pierwszego wrażenia u klientów firmy. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, sztuka w miejscu pracy jest po prostu „cool”. Ekscytujące środowisko pracy to jeden z czynników przyciągających do firmy najlepszych i najzdolniejszych pracowników. Już do historii przeszły słynne wnętrza siedzib firm z Silicon Valley jak Google czy Yahoo.

Od czego zacząć tworzenie swojej kolekcji sztuki?

  • Aby inwestować wspólnie z WHITE SPACE trzeba przede wszystkim otworzyć się na sztukę najnowszą. Warto o sztuce współczesnej rozmawiać i poznawać ją wcześniej w ramach organizowanych wystaw przedaukcyjnych w Centrum Kreatywności Targowa, ul Targowa 56 w Warszawie. Obecny na nich zespół specjalistów z przyjemnością zapozna zwiedzających ze swoją ofertą, pomoże w doborze obrazów oraz we właściwym odczytaniu obiektu. W razie potrzeby również istnieje również możliwość spotkania i rozmowy z samym artystą – autorem wymarzonego dzieła sztuki.
  • Kolejnym krokiem jest decyzja związana z zakupem obrazu, który zapewne stanie się częścią wystroju wnętrza na długie lata. W ramach sprzedaży aukcyjnej Galeria WHITE SPACE co miesiąc przygotowuje selekcję 60 nowych dzieł sztuki, które w dniu licytacji aukcyjnej idą „pod młotek”.
  • Zakup dzieła sztuki z oferty Galerii WHITE SPACE jest prosty i wygodny. Zachęcamy do wzięcia osobistego udziału w aukcji i przeżycia dreszczyku emocji towarzyszącemu licytacji z numerowaną tabliczką w dłoni. Dla osób które nie mogą przyjść do Galerii w dniu aukcji istnieje możliwość nabycia dzieł sztuki licytując drogą telefoniczną 511 158 510 lub on-line whitespace.auction

Pierwsze dzieło sztuki w domu lub w pracy jest pierwszym krokiem ku wspaniałej przygodzie z inwestowaniem sztukę. Okazyjne ceny na aukcjach sztuki Galerii WHITE SPACE umożliwiają każdemu zakup oryginalnej sztuki.

„Aukcja malarstwa SUPERNOVA 3” odbędzie się 17 marca, start licytacji o godzinie 19.00.

Wystawa przedaukcyjna rozpoczyna się 8 marca. Wszystkie prace artystów można obejrzeć na żywo w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56 w Warszawie.

Katalog Aukcyjny wszystkich obrazów i grafik dostępnych na „Aukcji malarstwa SUPERNOVA 3” można pobrać na stronie galerii http://whitespace.auction/supernova3/

 

TOFU Studio z 4 nagrodami

TOFU Studio z 4 nagrodami

Rewitalizacja po łódzku/ludzku

Rewitalizacja po łódzku/ludzku