Stylowe serce domu, czyli jak urządzić kuchnię

estetyka w kuchni

Jaka powinna być idealna kuchnia? Wiele osób jako pierwszą cechę prawdopodobnie wymieni funkcjonalność. Od tej przestrzeni można jednak i warto wymagać znacznie więcej. Estetyka w kuchni również ma ogromne znaczenie. Jak więc o nią zadbać i na co zwrócić uwagę?

Więcej niż pomieszczenie

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia stanowi serce domu. Jej rola bowiem nie ogranicza się jedynie do kwestii związanych z przygotowywaniem posiłków, ale często jest właśnie rodzinnym centrum wydarzeń. W kuchni odbywają się wspólne spotkania przy stole, celebrowanie posiłków oraz towarzyskie pogawędki, gdy wpadają znajomi. Zadbanie o estetykę tej przestrzeni ma więc szczególne znaczenie, gdyż buduje odpowiednią atmosferę wnętrza, sprzyjającą gromadzeniu się domowników.

Estetyka w kuchni – jak o nią zadbać?

Z pozoru niewyróżniająca się kuchnia może zyskać swój wyjątkowy charakter dzięki zastosowanym kolorom i drobnym dodatkom. W zestawieniu z prostymi białymi szafkami nowoczesny ton zapewni szarość City Walk z palety Beckers Designer Kitchen & Bathroom, która będzie współgrać z drewnianymi blatami i dodatkami, zapewniając płynne połączenie naturalności i industrialnej nowoczesności. Jako stylowe ozdoby świetnie sprawdzą się wyeksponowane na ścianach akcesoria kuchenne, jak noże czy sitka oraz słoiki, których zawartość w niewymuszony sposób doda kuchni kolorytu.

Więcej światła!

Jeśli chcemy, by w naszej kuchni zawsze gościło słońce, warto pomyśleć o jasnym, ciepłym odcieniu ścian, jak Linen White, który zapewni wrażenie wpadających przez okno promieni nawet w pochmurny dzień. Dzięki właściwościom farby Beckers Designer Kitchen & Bathroom będzie to też rozwiązanie niezwykle praktyczne nawet przy tak delikatnym odcieniu.

Zawiera ona bowiem środki hydrofobizujące i oleofobowe, które ograniczają wnikanie tłuszczów czy innych zabrudzeń, a najwyższa klasa odporności na zmywanie umożliwia łatwe usuwanie plam bez nieestetycznych przetarć. W utrzymanej w jasnych tonacjach kuchni finezji dodadzą kolorowe krzesła. Te w chłodnym błękicie Aqua czy brązie Frappe możemy stworzyć samodzielnie malując wysłużone meble przyjazną dla zdrowia i środowiska emalią Beckers Designer Universal.

estetyka w kuchni

Zawsze sprawdzonym pomysłem kolorystycznym, także w kuchni, będzie wykorzystanie klasycznej bieli jako dominującego koloru i zastosowanie jej zarówno na ścianach, jak i meblach. W takim monochromatycznym wnętrzu w roli dodatków idealnie sprawdzą się naturalne drewno, tekstylia i kwiaty doniczkowe. Wykorzystanie wysokiej jakości farby Beckers Designer Kitchen & Bathroom, pozwoli nie tylko utrzymać ściany w czystości, ale też dzięki efektowi nieżółknącej bieli cieszyć się pięknem białej kuchni przez wiele lat.

estetyka w kuchni

Więcej pomysłów na aranżacje kuchni znajduje się na stronie Beckers.


  1. Jak zaaranżować małą przestrzeń? Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów
  2. Zasady projektowania salonu – 5 kwestii, o których musisz pamiętać
  3. Designerskie dodatki do kuchni i łazienki
aranżacja kuchni

Aranżacja kuchni to już nie problem. 10 porad od doświadczonych projektantów z Home Concept

dobór dodatków do koloru ścian

Zgrany duet we wnętrzu: jak dobrać dodatki do koloru ścian?