Poznaj 3 powody, dla których warto zainwestować w oświetlenie ogrodowe LED!

oświetlenie ogrodowe LED
oświetlenie ogrodowe LED

Zadbany ogród to Twoja wizytówka. Choć roślinne kompozycje, rabaty i elementy wyposażenia są istotne, to jeszcze ważniejsze jest dobranie odpowiednich lamp. Chcesz stworzyć przytulną, klimatyczną przestrzeń? Wykorzystaj w aranżacji oświetlenie ogrodowe LED. Dlaczego warto na nie postawić? Czytaj dalej i poznaj 3 najważniejsze zalety tego rozwiązania!

1. Oświetlenie ogrodowe LED – wysoka wydajność świetlna i energooszczędność

Jednym z najważniejszych atutów oświetlenia LED jest to, że świeci jaśniej i efektywniej niż klasyczne świetlówki. Lampy LED zamieniają bowiem mniej energii na ciepło, przy czym generują taką samą ilość światła przy niższej mocy. Aby osiągnąć pełną moc świecenia, oświetlenie LED – w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł światła – nie musi się rozgrzewać. Tym samym zużywa bardzo mało energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. To niezwykle ważne w ogrodzie – najczęściej bowiem lampy świecą w nim przez całą noc.

2. Podkreślenie atutów ogrodu

Oświetlenie ogrodowe LED jest przede wszystkim praktyczne. Ułatwia poruszanie się po posesji i zapobiega wypadkom, które występują zwykle na nieoświetlonym terenie. To jednak nie wszystko. Właściwie rozmieszczone lampy LED pozwalają w bardzo prosty sposób podkreślić aranżację zielonej przestrzeni przed domem. Dzięki szerokiemu zakresowi barw i temperatur możesz uwydatnić mocne strony ogrodu i subtelnie zamaskować wszelkie niedoskonałości.

Oświetlenie LED emituje przyjemne dla oka światło. Możesz całkowicie dopasować jego kolor i natężenie do swoich potrzeb i efektu, jaki chcesz osiągnąć. Warto podkreślić, że odpowiednio rozbudowany system oświetleniowy wpływa też na nastrój domowników i gości przebywających w ogrodzie.

3. Solidność i bezpieczeństwo

Kolejną ważną zaletą oświetlenia LED jest jego długa żywotność. Lampy LED świecą pełną mocą nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin. To oznacza, że konieczność wymiany żarówki następuje bardzo rzadko. Ponadto ledowe źródła światła nagrzewają się tylko w niewielkim stopniu, czyli nie stwarzają zagrożenia pożarowego. Są więc całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie te kwestie sprawiają, że LED-y są przyjazne dla środowiska.

Wybierając lampy zewnętrzne, warto przyjrzeć się ich jakości. Oświetlenie ogrodowe LED, które charakteryzuje się doskonałym wykonaniem, dzięki czemu jest odporne na uszkodzenia i wpływ czynników atmosferycznych, znajdziesz np. w e-sklepie NewLed. To gwarancja niezawodności i niezmiennej jakości oświetlenia przez długi czas!

Robert Szuba - lokalny patriotyzm wyrażony designem

Robert Szuba – lokalny patriotyzm wyrażony designem

NEST czyli kolorowy pokrowiec na wózek sklepowy

NEST czyli kolorowy pokrowiec na wózek sklepowy