Robert Szuba – lokalny patriotyzm wyrażony designem

Robert Szuba - lokalny patriotyzm wyrażony designem

Robert Szuba po latach pracy w branży reklamowej postanowił wcielać w życie własne projekty. Stworzył kolekcję, której elementy są miniaturkami zabytków stolicy. Są wieszaki w kształcie Pałacu Kultury i Nauki oraz abażur wyglądający jak Stadion Narodowy. Poznajcie kolekcję wyrażającą miłość do Warszawy i zapamiętajcie to nazwisko – Robert Szuba jeszcze sporo namiesza w polskim designie.

Abażur Stadion

Projektant chciał oddać emocje panujące na Stadionie Narodowym podczas Euro 2012, koncertów największych gwiazd światowej muzyki a także wszelakich wydarzeń sportowych. Abażur w oczywisty sposób może nawiązywać do patriotyzmu, miłości do piłki nożnej, lub przypominać ulubione wydarzenie, które miało miejsce na stadionie narodowym. Stadion otrzymujemy złożony, zatem, żeby go zawiesić, trzeba go samodzielnie złożyć. Oczywisty powrót do dzieciństwa. Sami też wybieramy, w którym miejscu stadion będzie miał czerwone naklejki. Może także zostać biały. Pasuje do lamp stojących i wiszących. Mini stadion jest wykonany z polipropylenu. Jest wysoki na 25 centymetrów a jego średnica to 51 centymetrów.

szuba (2)

Tak prezentuje się stadion narodowy bez czerwonych naklejek, jako abażur stojącej lampy.

szuba (1)

Pałac Kultury i Nauki

Znamy go już jako deskę do krojenia i młynek do pieprzu. Tym razem, Pałac Kultury i Nauki – najbardziej rozpoznawalny symbol Warszawy, stał się wieszakiem na kurtki. Został zaprojektowany w kilku wariantach: na pięć uchwytów, trzy uchwyty lub jeden uchwyt. Wieszak występuje też w wielu kolorach, trochę w opozycji do smutnego Pałacu Kultury i Nauki, który stoi w Warszawie. Skoro wprowadzamy do naszego życia codziennego elementy kojarzące się z innymi miastami Europy, to dlaczego by nie zawiesić w przedpokoju wieszaka z Warszawy?

szuba (3)

Taki wieszak, idealnie sprawdzi się w przedpokoju i da sobie radę z ciężarem płaszcza każdego gościa jakiego zaprosimy w swoje skromne progi, ale także będzie ciekawym elementem wystroju nastolatka, który lubi Warszawę i chce mieć kawałek stolicy w swoim małym królestwie. Taki wieszak można dać w prezencie wyjeżdżającemu z Polski przyjacielowi, który był w Polsce na erazmusie, lub podarować bliskim czy znajomym, którzy tęsknią za krajem, przebywając na obczyźnie. Kawałek Pałacu Kultury i Nauki w mieszkaniu, z pewnością poprawi humor każdemu patriocie.

szuba (4)

[related_posts_by_tax]
Źródło: http://fabrykaform.pl/

FABRIQA oryginalności

FABRIQA oryginalności

oświetlenie ogrodowe LED

Poznaj 3 powody, dla których warto zainwestować w oświetlenie ogrodowe LED!