Narożniki w kształcie U

Narożniki w kształcie U
Narożniki w kształcie U

Narożniki w kształcie U: jeśli stoisz przed wyzwaniem urządzenia salonu, masz dużą rodzinę i lubisz spotkania z przyjaciółmi, postaw na popularne wypoczynkowe meble modułowe. Do nieco większego salonu idealnym wyposażeniem będą narożniki w kształcie litery U. Popisowo spełnią swoją funkcję, wyznaczając przestrzeń do wypoczynku, stolika kawowego i przy okazji mieszcząc wszystkich członków rodziny.

Propozycje z oferty Gala Collezione to perfekcyjne rozwiązanie dla wszystkich ceniących sobie nie tylko towarzystwo, ale przede wszystkim dobrze rozplanowaną przestrzeń i wygodę.

 

Wnętrza, w których spotykamy się i odpoczywamy w liczniejszym gronie, wymagają przemyślanych rozwiązań aranżacyjnych. Powinny zachęcać do wspólnego spędzania czasu, być atrakcyjne wizualnie, funkcjonalne i wyposażone w meble dopasowane do rozmiarów pokoju. 

Praktyczny kształt podkowy

Dzięki dowolności w zestawianiu ze sobą poszczególnych elementów systemów modułowych Gala Collezione, możemy z łatwością skonfigurować zarówno małą sofę z trzema miejscami do siedzenia, jak i pokaźnych rozmiarów mebel, na którym pomieści się nawet kilkanaście osób. Jeśli więc dysponujemy większym salonem, zamiast narożnika w kształcie litery L, postawmy na konfigurację w nowoczesnym kształcie litery U. 

W porównaniu do swojego mniejszego odpowiednika, narożnik – podkowa ma dodatkowe praktyczne i estetyczne walory.

Po pierwsze – znajdzie się na nim miejsce do jednoczesnego wypoczynku wszystkich domowników i gości.

Po drugie – nie trzeba dostawiać do niego dodatkowych siedzisk.

Po trzecie – jego kształt przełamuje utarty schemat organizacji dziennej strefy wypoczynku w salonie, nadając jej bardzo nowoczesny charakter.

Po czwarte – większa liczba modułów pozwala na wyposażenie mebla w większą liczbę udogodnień, np. dwa pojemniki na pościel czy dwa bary ze schowkiem.

Narożniki w kształcie U
Narożniki w kształcie U
Narożniki w kształcie U
Narożniki w kształcie U

Kolekcje Plaza, Domo, Massimo, Karato, Calpe, Serena, Oviedo, Volta i Merida są bardzo zróżnicowane pod kątem wzornictwa i funkcji użytkowych. Ich podstawową zaletą jest fakt, że z dostępnych w ofercie pojedynczych brył możemy spersonalizować nasz mebel, bez konieczności wybierania spośród gotowych konfiguracji. Sami decydujemy o liczbie modułów i przydatnych dodatkowych funkcjach, takich jak bar ze schowkiem, funkcja spania, czy fotel z funkcją relaksu, pozwalający na odpoczynek w pozycji półleżącej. Możliwości zaprojektowania naszego wymarzonego mebla są prawie nieograniczone, bo w zależności od kolekcji, do dyspozycji mamy od kilku do kilkudziesięciu elementów. Wybrane bryły możemy zestawić razem w domu za pomocą intuicyjnego kreatora 2D na stronie producenta, lub z pomocą doradców w salonie meblowym. 

Narożniki w kształcie U pasują do każdego wnętrza

Oprócz wielu funkcji dodatkowych, ułatwiających codzienne użytkowanie, meble modułowe Gala Collezione charakteryzują się mnogością linii wzorniczych. Część kolekcji sprawdzi się w nowoczesnym, minimalistycznym apartamencie, podczas gdy niektóre z nich najlepiej podkreślą wystrój bardziej klasycznych wnętrz. Najbardziej uniwersalnym wyborem będą systemy Serena, Karato i Plaza z nowoczesnymi,  minimalistycznymi bryłami. Ciekawą propozycję do bardziej awangardowych aranżacji stanowią kolekcje Volta i Merida. Oviedo i Domo odnajdą się doskonale w klasycznych stylizacjach. 

Perfekcyjnie dopasowane

Konfigurując narożnik podkowę koniecznie zwróćmy uwagę na jego głębokość i szerokość. Tego typu meble zajmują o wiele więcej przestrzeni w salonie, niż narożniki w kształcie litery L. Warto więc ocenić, czy swoimi gabarytami nie zdominują pomieszczenia. Także wybrane obicie powinno odzwierciedlać charakter naszego salonu. Ten sam mebel będzie wyglądać zupełnie inaczej w wersji tapicerowanej skórą i tkaniną. Niebagatelne znaczenie będzie miał także wybór koloru mebla. Pamiętajmy, kolor naszego narożnika w kształcie litery U będzie głównym punktem odniesienia dla pozostałych elementów wyposażenia: zasłon, poduch, dywanu i dekoracji. Dlatego przed wyborem ostatecznej wersji mebla warto udać się do salonu meblowego i obejrzeć wszystkie wzorniki materiałów obiciowych.  A tych w ofercie Gala Collezione znajdziemy naprawdę sporo. 


Zobacz też:

Tani remont sypialni – czy jest możliwy?

 

modeko.studio: Kaszubskie ZEN

oświetlenie domu

5 kroków do idealnego oświetlenia domu