Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Wielkanocna Aukcja Młodej Sztuki

Pierwszą aukcją odbywającą się w tym tygodniu jest Wielkanocna Aukcja Młodej Sztuki organizowana przez Galerie POPART. Zachęcamy do zapoznania się z 26 pracami młodych twórców, m.in. Joanny Dyląg-Faliszek, Szymona Kurpiewskiego, Pawła Dąbrowskiego i Marioli Świgulskiej. Ceny wywoławcze prac dostępnych na aukcji wynoszą od 300 do 1600 zł. 

14 kwietnia odbędzie się Aukcja Dzieł Sztuki organizowana przez Warszawski Dom Aukcyjny. W licytacji weźmie udział 100 pozycji, które zainteresują w szczególności sympatyków polskiego malarstwa z końca XIX i początku XX wieku. Po raz kolejny na aukcji pojawiają się obrazy polskiego malarza epoki symbolizmu, Wlastimila Hofmana. Polecamy również zwrócić uwagę na obrazy Jacka Malczewskiego oraz Jerzego Kossaka i szkice Józefa Mehoffera. W tym dniu zakończy się Aukcja Czerwona organizowana przez Pragalerię. W tym przypadku po raz kolejny nadarzy się okazja do nabycia dzieł sztuki współczesnej. W aukcji biorą udział prace m.in. Alicji Kappy, Wojciecha Ćwiertniewicza oraz Jana Bembenisty. Ceny wywoławcze 34 pozycji wynoszą od 400 do 3000 zł. 

Wielkanocna Aukcja Młodej Sztuki 1

15 kwietnia odbędzie się 28 Aukcja Sztuki.  Ciekawą pozycją dostępną na aukcji jest obraz Agaty Krutul pod tytułem Przystań. Na obrazie pojawia się jeden z dominujących w twórczości artystki motywów, czyli łodzie. Warto przyjrzeć się także pracy Piotra Czajkowskiego, Montreuil z cyklu Metro oraz obrazowi Uciekający dzień, Anny Alicji Trochan. W licytacji weźmie także udział serigrafia barwna Wojciecha Fangora, M 5. Ceny wywoławcze 61 pozycji wynoszą od 300 do 80000 zł. Najdroższą pozycją jest Portret pianisty Góreckiego wykonany w 1933 roku przez Witkacego. 

16 kwietnia zakończą się dwie aukcje. Pierwszą z nich jest Internetowa Aukcja Wiosenna organizowana przez SDA Bydgoszcz. Wśród pozycji dostępnych na aukcji większość zajmują rzeźby, a jedną z ciekawszych jest Louise Orirafa R. Tarnawskiego.  Prace tego artysty są bardzo charakterystyczne, wyróżniają się m.in. ciekawym połączeniem materiałów. W aukcji biorą udział również rzeźby m.in. Jakuba Ostoja-Lniskiego, Tomasza Wawryczuka i Marcina Myśliwca. Ceny wywoławcze wynoszą od 300 do 10000 zł. Kolejną aukcją jest organizowana przez Dom Aukcyjny Bohema Nowa Sztuka aukcja Rysunki i grafiki. W aukcji bierze udział 28 pozycji w cenach wywoławczych od 250 do 4500 zł. Licytować można rysunki Franciszka Starowieyskiego, litografie Mojżesza Kislinga, serigrafię Fumio Tomity, prace Jana Dobkowskiego. 

Czytaj też:   Sun Patterns - polski plakat w światowej odsłonie

Wielkanocna Aukcja Młodej Sztuki

18 kwietnia zapraszamy na Aukcję militariów organizowaną przez Sopocki Dom Aukcyjny. Oprócz militariów dostępnych na aukcji znaleźć można również przykłady malarstwa dawnego. Jednym z nich jest interesująca akwarela Karola Kossaka, Kawalerzysta. Ponadto w aukcji biorą udział prace innego malarza z rodu Kossaków, Jerzego. Jest to ostatni dzień trwania dwóch aukcji – Napoleon Bonaparte – Aukcja Przedmiotów Kolekcjonerskich organizowanej przez Face To Face Art oraz Zacznij od Zdzisława Beksińskiego – kolekcja fotomontaży, którą organizuje Vivid Gallery. 

Do 19 kwietnia trwa Aukcja Sztuki Animacji organizowana przez Art Komiks. W licytacji biorą udział m.in. oryginalne rysunki do filmów animowanych Smerfy i Star Wars: The Clone Wars.  Ceny wywoławcze 34 pozycji wynoszą od 300 do 3500 zł. W tym dniu zakończy się także Aukcja Dzieł Młodych Twórców organizowana przez Rynek Sztuki.  Pozycją, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę, jest obraz Magdaleny Połacik, Smutne melodie na ukulele. Interesującą propozycją swą również grafiki Agnieszki Borkowskiej oraz obrazy Wojciecha Piekarskiego i Joanny Jamieluchy. Ceny wywoławcze prac wynoszą od 270 do 2900 zł. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi pracami dostępnymi na aukcjach organizowanych w tym tygodniu. 

Zapraszamy do zapoznania się z resztą pozycji dostępnych na aukcjach odbywających się w tym tygodniu w OneBid: https://onebid.pl

 

Czytaj też:   Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.