Vogue Polska | czerwcowa okładka

vogue polska czerwiec

Adwoa Aboah – modelka i aktywistka oraz Tim Walker – autor tegorocznego kalendarza Pirelli, spotkali się na planie sesji okładkowej czerwcowego wydania Vogue Polska. Nowy numer zadebiutuje na rynku 9 maja.

On pierwsze kroki stawiał u boku legendy – Richarda Avedona – by samemu po zaledwie kilku latach pracy zostać okrzykniętym jednym z największych wizjonerów fotografii.

Ona karierę modelki zaczęła w 2009 roku, ale prawdziwy przełom nastąpił dopiero kilka lat później. Z ogoloną głową, bagażem życiowych doświadczeń i odwagą by o nich mówić szturmem podbiła świat. Jest jedną z osób, dzięki którym zmienia się branża mody. To między innymi Adwoa mówiła głośno, że życie nie wygląda tak, jak kolorowe magazyny dla kobiet, i że nie ma jednego obowiązującego kanonu piękna. Pod koniec zeszłego roku na Fashion Awards wygrała z Gigi i Bellą Hadid oraz Kaią Gerber w kategorii Modelka roku.

Założony przez Adwoę Gurls Talk organizuje spotkania i panele na całym świecie. Jest też platformą online pomagającą wielu dziewczynom i kobietom odnaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania. Szczególnie te niewygodne.

Na nie zawsze wygodne pytania odpowiadają też autorki i bohaterki czerwcowego numeru Vogue Polska. Ewelina Dziewiela w swoim raporcie sprawdza, czy hasło „sex sells” nadal obowiązuje w modzie. Profesor Monika Płatek i Anna Dziewit-Meller zastanawiają się, dlaczego współczesne Polki muszą wyważać te same drzwi, co ich babki.

Szefowa działu urody, Katarzyna Straszewicz pokazuje, jak trend na srebrnoszare włosy pomaga zaakceptować naturalną siwiznę. To, że mocne kolory mogą doskonale wtopić się w miejskie tło w sesji „Jeden do jednego” udowadnia natomiast szefowa stylistów Vogue Polska, Karolina Gruszecka.

Kolejny numer Vogue Polska ukaże się na rynku już 9 maja.

Japońskie akwarium, laleczki kokeshi oraz mural czyli projekt warszawskiej restauracji sushi

Japońskie akwarium, laleczki kokeshi oraz mural czyli projekt warszawskiej restauracji sushi

Zdjęcie główne: Projekt luksusowego apartamentu autorstwa Intellio designers ze sztukaterią w roli głównej

Luksus tkwi w szczegółach – elegancka sztukateria rodem z pałacu