Vogue Polska Festiwal

vogue logo urodziny

uż w najbliższy weekend, 16 i 17 lutego w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się Vogue Polska Festiwal. Z okazji 1. urodzin magazyn „Vogue” zaprosił najsłynniejsze postaci świata mody oraz kultury z Polski i zagranicy. W programie festiwalu właśnie pojawiły się nowe wydarzenia, z publicznością spotkają się m.in. Red Lipstic Monster, Daniela Agnelli, Ellen von Unwerth, Anja Rubik, Małgosia Bela, Magdalena Cielecka, Anda Rottenberg, Fabrizio Viti, Zuza Krajewska czy Jessica Mercedes.

Wśród punktów programu Vogue Polska Festiwalu, na które zapisy ruszają w środę 13 lutego znalazło się spotkanie dotyczące trendów i roli jaką odgrywają dziś, kiedy nowe kolekcje oglądamy na wybiegach co dwa miesiące. Na ten temat rozmawiać będą Style Editor „Vogue Polska” Daniela Agnelli, modelka Ola Rudnicka oraz redaktorki mody Ewelina Dziewiela („Vogue Polska”) i Michalina Murawska (Vogue.pl). Niecodzienne wykorzystanie kosmetyków pokaże Red Lipstick Monster pokazując, jak przy pomocy makijażu wyrażać siebie. Piotr Zachara spotka się z Natalią Maczek i Tomaszem Wirskim z MISBHV i spróbuje dowiedzieć się czy moda może być jeszcze lokalna, czy od początku musi próbować podbić świat oraz na czym polega różnica między streetwearem a pret-a-porter, jeżeli w ogóle jeszcze istnieje? Co trzeba wiedzieć o ludziach, żeby pozwolili nam się ubrać?

Wnętrza Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki staną się przestrzenią „Vogue Polska”, w której odbędą się warsztaty, panele dyskusyjne, a także projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych o modzie. Wszystko z udziałem wybitnych postaci ze świata mody i kultury, oczywiście z aktywnym udziałem członków redakcji.Gościem specjalnym Festiwalu będzie Ellen von Unwerth. Znakomita fotografka mody podczas spotkania z redaktorem naczelnym „Vogue Polska” Filipem Niedenthalem opowie o słynnych sesjach zdjęciowych, niezapomnianych kampaniach reklamowych, które zrealizowała dla czołowych marek oraz teledyskach swojego autorstwa.

Vogue Polska Festiwal
Vogue Polska Festiwal

Goście Vogue Polska Festiwal będą mogli podziwiać pierwszą w Polsce wystawę prac Ellen von Unwerth, obejrzeć pop-up ekspozycję „Jerzy Antkowiak – Moda Polska” oraz prezentację najlepszych zdjęć z pierwszego roku działalności „Vogue Polska”. Podczas wydarzenia premierę będzie miał album „Punkty zwrotne / Turning Points”, opublikowany przy okazji urodzin magazynu przez nowo powstałe wydawnictwo Osnova.
Panel „Jak się robi pismo?” z Alexią Niedzielski, Filipem Niedenthalem i Małgosią Belą zderzy ze sobą twórców oraz kulisy powstawania dwóch tytułów: „Vogue Polska” i niezależnego pisma założonego przez Alexię – „System”. W dyskusji nie zabraknie także anegdot na temat produkcji sesji.Fabrizio Viti, dyrektor artystyczny odpowiadający za obuwie w domu mody Louis Vuitton, projektantka kultowych torebek i dodatków Zofia Chylak oraz profesor Polimody Tonya Hawkes poruszą temat rzemiosła oraz przywracania do życia dawnych technik i materiałów. Na pytanie „Kim są współcześnie influencerzy i jak budują swój wizerunek?” odpowiedzi szukać będą Jessica Mercedes, Gosia Boy, Alice Zielasko, Horkruks, Harel, Joanna Kuchta i szefowa stylistów „Vogue Polska” Karolina Gruszecka. Debatę z ich udziałem moderować będzie dyrektor działu digital „Vogue Polska”, Hanna Rydlewska.Natomiast o tym, co zdecydowało o sukcesie kultowej marki Moda Polska Aleksandra Boćkowska porozmawia z jej projektantami: Jerzym Antkowiakiem, Krystyną Wasylkowską oraz Katarzyną Raszyńską. W debacie udział weźmie również projektant mody i kurator wystawy o Modzie Polskiej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Tomasz Ossoliński.

Vogue Festiwal to nie tylko tematy związane stricte z rynkiem mody. To także szereg zagadnień społecznych. Z kobietami, które swoją pracą oraz życiowymi wyborami umacniają inne kobiety w poczuciu własnej wartości porozmawia dziennikarka Agata Michalak. W dyskusji o prawach kobiet w modzie wezmą udział: prawniczka Maria Ejchart Dubois, projektantka Ania Kuczyńska, topmodelka Anja Rubik, fotografka Zuza Krajewska i aktorka Magdalena Cielecka. Będzie można także z bliska przyjrzeć się zjawisku zrównoważonej mody i temu, jak branża coraz bardziej świadomie działa na rzecz poszanowania środowiska naturalnego oraz praw człowieka. W roli ekspertów wystąpią m.in. dziennikarz Michał Zaczyński, Aleksandra Waś, założycielka i projektantka marki Wearso oraz Anna Pięta, współtwórczyni marki NAGO, niegdyś współorganizatorka Hush Warsaw. Panel „Oczyścić oceany”, który poprowadzi Anja Rubik, dotyczyć będzie projektu „Parley for the Oceans”. Inicjatywa Cyrila Gutsha skupia twórców, myślicieli i ludzi z różnych branży w celu podnoszenia świadomości niebezpieczeństwa, w jakim znajdują się największe zbiorniki wodne na świecie.

Oprócz licznych paneli, na czytelników czekają również warsztaty, które poprowadzą członkowie redakcji polskiej edycji magazynu. Goście festiwalu będą mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób redakcja „VoguePolska” wybiera bohaterów danego numeru, a także jaką rolę odegrały media społecznościowe w budowaniu marki „Vogue Polska”. Co więcej, w czasie warsztatów „Vogue Beauty” Joanna Czech, zaufana kosmetyczka takich gwiazd jak Anna Wintour czy Uma Thurman, zdradzi Katarzynie Straszewicz m.in. jak przygotowuje gwiazdy do oscarowej gali. Szymon Machnikowski, dyrektor PR i marketingu „Vogue Polska” opowie natomiast o tym, jak wprowadza się na rynek i buduje „Vogue’a” jako markę z sektora premium, a Karolina Gruszecka przybliży m.in. kulisy powstawania sesji mody.

Urodzinom Vogue Polska towarzyszy premiera albumu „Punkty zwrotne / Turning Points” pod redakcją Izy Bartosz. Pierwsza publikacja nowo powstałego wydawnictwa Osnova, opowiada o przełomowych momentach w biografiach czołowych twórców polskiej kultury. W specjalnej strefie – kawiarni literackiej zaaranżowanej w Kinotece na potrzeby Vogue Polska Festiwal – czytelnicy będą mogli się spotkać z bohaterami tego wyjątkowego albumu.

Biletem wstępu na wszystkie wydarzenia będzie jubileuszowy numer „Vogue Polska”. Będzie go można kupić przy wejściu na imprezę. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na niektóre spotkania obowiązuje wcześniejsza, bezpłatna rejestracja. Wszystkie informacje o wydarzeniu dostępne są na Vogue.pl.Dokładny plan „Vogue Polska Festiwal”: https://www.vogue.pl/a/program-vogue-festiwal

Pasja projektowania - poznajcie laureatki jesiennej edycji kursu CREATOR

Pasja projektowania – poznajcie laureatki jesiennej edycji kursu CREATOR

banksy w polsce

Banksy i gwiazdy światowego street artu w Warszawie!