New Eve-spersonalizowany dozownik pokarmu dla niemowląt [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]

New Eve-spersonalizowany dozownik pokarmu dla niemowląt [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]

Projektant/Designer: BEATA AGNIESZKA NIKOLAJCZYK-MINIAK
Projekt/Project: New Eve-spersonalizowany dozownik pokarmu dla niemowląt / New Eve – a personalized baby food dispenser
Kraj/Country: Polska / Poland

New Eve-spersonalizowany dozownik pokarmu dla niemowląt [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]


BEATA AGNIESZKA NIKOLAJCZYK-MINIAK – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2012 roku asystentka na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz w macierzystej uczelni. Entuzjastka zrównoważonego projektowania oraz działań popularyzujących naukę, w szczególności prac badawczych. Projekt „w Siodle” będący wynikiem prowadzonej pracy badawczej z zakresu rozwoju motoryki dziecięcej zdobył grand Prix w konkursie Mazda Design 2016. Realizacja projektowa „BLOOK” poruszająca zagadnienie zrównoważonego projektowania wyróżniona została Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto laureatka konkursów: Strzemiński-Projekt, projekt Design 28, Rocznik 2012, Wroclove design, Konkurs na pomysł, Moda na recykling, Wedel Vintage, Studencki Nobel, w którego to w IV edycji zdobyła 3 miejsce w etapie wojewódzkim na Najlepszego Studenta RP. W projektowym dorobku znajduje się również m.in. patent na wynalazek. Regularnie współtworzy i uczestniczy w różnego rodzaju plenerach, warsztatach, imprezach artystycznych. W swoich realizacjach korzysta z możliwości jakie współcześnie daje rozwój technologiczny. Na równi z innowacyjnością ceni sobie również funkcjonalność i estetykę produktu. W projektach stara się zachować jedność i równowagę pomiędzy tymi dwiema wartościami. Kreatywność, funkcjonalność i estetyka są elementami składowymi tworzonych przeze nią realizacji, jednak najważniejszym elementem scalającym każdy z nich jest użytkownik dla którego projektuje. Uważa, że tylko poznanie problemu od strony użytkownika pozwala wygenerować satysfakcjonujące rozwiązanie.

Niechęć dzieci karmionych piersią do dostępnych na rynku dozowników pokarmu jest częstym dylematem matek karmiących naturalnie. New Eve jest odpowiedzią na problemy i potrzeby karmiących naturalnie kobiet oraz ich dzieci.
Opracowana na podstawie konsultacji lekarskich oraz dwuletnich badań z zakresu wieloaspektowej analizy kobiecych piersi, przejawia cechy anatomiczne jak i zmysłowe charakterystyczne dla żeńskiego gruczołu piersiowego. Podobna jest do niego kształtem oraz strukturą, jest plastyczna i miękka oraz łączy w sobie funkcje smoczka i butelki.
Funkcje te pełni jednoelementowy korpus, który charakteryzuje się zmienną twardością: jego górna część pełniąca rolę brodawki przejawia właściwości piersi matki – jest miękka i delikatna, natomiast element dolny, będący częścią chwytną jest sztywny i posiada właściwości samohamujące usprawniające proces użytkowy. W momencie kontaktu dziecka z produktem zasada zmiennej plastyczności ma kluczowe znaczenie, ponieważ dziecko nie tylko może spożyć z zaprojektowanej piersi pokarm, ale również może się do niej przytulić jak do piersi matki.


Projekt: Behind Our Daily Meals [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]

Projekt: Behind Our Daily Meals [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]

Projekt: Therapy Set - zestaw pomocy terapeutycznych [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]

Projekt: Therapy Set – zestaw pomocy terapeutycznych [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]