Projekt: koce GUKLA [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]

kocyk dla dziecka (3)

Projektant/Designer: KAJA MIGDAŁEK-KACZMAREK, MARTYNA BUGAJNA-SKRZYPCZAK (GRUPA PROJEKTOWA GUKLA)
Projekt/Project: koce GUKLA / GUKLA blankets
Kraj/Country: Polska / Poland
Strona www PL: www.instagram.com/guklacollection

 

Biografia: GUKLA – Kooperacja Kai i Martyny. Martyna Bugajna- Skrzypczak. ur. 1986r. Z wykształcenia prawniczka.
Mama Klary, Gustawa i Melanii. Założyła GUKLĘ.. Kaja Migdałek-Kaczmarek. ur. 1986r. Absolwentka ASP w Poznaniu na kierunku Scenografia i projektowanie ubioru. Pracuje w teatrach i na planach zdjęciowych jako scenograf i kostiumograf. Mama Marianny i Tytusa. Projektuje w GUKLI.
Powstała z potrzeby. Powstała w momencie, w którym Tytus podszedł i powiedział „Mamo, narysuj mi to, bo ty ładniej rysujesz…”. Pragniemy dać szansę naszym dzieciom, aby miały wpływ na to, jak będzie wyglądać przestrzeń i przedmioty, które ich otaczają. Przy projektowaniu inspirujemy się, lub wprost korzystamy z prac naszych dzieci. Chcemy dać im poczucie sprawczości. Chcemy wspólnie spędzać czas rysując! Chcemy móc obserwować co jest dla nich ważne! Oddać im przywłaszczoną przez dorosłych przestrzeń. Bo dzieciństwo to odwaga! Wolność! A projektowanie to radość!

Opis projektu:
Produkt to koce piknikowe oraz kocyki przedszkolne. To profesjonalna odpowiedź na temat nieprofesjonalności, nieperfekcyjności, niepoprawności.
Zmęczeni ciagłą potrzebą bycia doskonałym, stworzyliśmy rodzinnie dwa wzory: „nieidealne koty” oraz „morze i ląd”. Wielkoformatowe ilustracje tolerują plamy po marchewce, niezamierzone i zamierzone ślady po markerach. Nie boją się stwierdzenia: „to się nie dopierze”. Pomagają nam przetrwać podczas podróży i przedszkolnego leżakowania spełniając rolę wielkiej książki, do której można się przytulić.

Projekt: LINO [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]

Projekt: LINO [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]

Projekt: Behind Our Daily Meals [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]

Projekt: Behind Our Daily Meals [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me!]