Projekt: TRIAshoes- kompaktowe obuwie miejskie [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]

Projekt: TRIAshoes- kompaktowe obuwie miejskie [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]

Projektant/Designer: KAROLINA LEŚKÓW
Projekt/Project: TRIAshoes- kompaktowe obuwie miejskie / TRIAshoes- compact urban footwear
Kraj/Country: Polska / Poland
Strona www PL: www.behance.net/KarolinaLeskow

Projekt: TRIAshoes- kompaktowe obuwie miejskie [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]

Projektantka: Karolina Leśków to absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Architektury i Wzornictwa, kierunek Wzornictwo. Laureatka konkursów Tygrysy Designu, Stone Master „W poszukiwaniu nowych struktur” oraz finalistka ACO „Strefa wejścia- komunikacja”. W swoich projektach stara się łączyć minimalistyczne formy oraz geometryczne struktury z wielopłaszczyznowym zastosowaniem obiektów.


TRIAshoes to projekt, którego ideą jest zintegrowanie kilku rodzajów obuwia celem stworzenia praktycznego obiektu o wielopłaszczyznowym zastosowaniu. Projekt powstał w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby aktywnego odbiorcy.


Całość składa się z materiałowej bazy obuwia, 3 rodzajów podeszw- płytkich, półpełnych, pełnych oraz worków do przechowywania poszczególnych elementów.
Konstrukcja umożliwiająca odseparowanie podeszw pozwala na zastosowanie bazy w charakterze obuwia wypoczynkowego, co stanowi szczególne udogodnienie podczas długich podróży oraz bezproblemową konserwację. Niewielkie gabaryty i waga zapewniają oszczędność przestrzeni bagażowej. Okalający sposób sznurowania umożliwia dokowanie podeszw oraz odpowiednie przyleganie całości do powierzchni stopy.
Charakterystycznych cech wizualnych nadaje projektowi geometryczna konstrukcja. Oplot stanowiący sznurowanie jest alternatywą dla tradycyjnego wiązania w przypadku użytkowania obuwia przez osoby starsze, zmagające się z problemami zwyrodnieniowymi dłoni oraz dzieci uczących się sznurować obuwie. Obiekty zaprojektowane zostały w sposób zapewniający użytkownikowi przeobrażenie obuwia w zależności od zastanej sytuacji oraz warunków pogodowych.
Projekt TRIAshoes jest rozwiązaniem skierowanym do osób aktywnych, ceniących ergonomię i komfort użytkowania.

make me! lampa

Projekt/Project: Highlight pendant lamps [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]

Projekt: LINO [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]

Projekt: LINO [wystawa pokonkursowa 13. edycji make me! ]