HOP Design – rękodzieło, naturalnie

HOP Design - rękodzieło, naturalnie
HOP Design łączy w sobie siłę nowoczesnego projektowania i precyzyjne wykonanie. Stawia na wysoką jakość, solidną produkcję i polski design. Marka w swoich projektach chętnie wykorzystuje szlachetne naturalne materiały. Każdy produkt jest tworzony z myślą o zaspokojeniu wysokich wymagań klientów, dla których najważniejszymi cechami jest trwałość i komfort użytkowania. Ze względu na przywiązanie do tradycji marka kładzie nacisk na lokalnie zorientowaną, polską produkcję. Dbałość o staranne wykonanie zapewnia indywidualne podejście do każdego egzemplarza produktu, o realizację którego troszczą się wykwalifikowani, współcześni rzemieślnicy. HOP Design nadaje nową formę temu, co może wydawać się oczywiste.

Inspirujący dla projektantów jest nurt dążenia artystów do połączenia sztuki z rzemiosłem. To miejsce, gdzie kunszt artystyczny spotyka się użytecznością dnia codziennego. Dizajnerzy mając na uwadze ten szlachetny zamiar projektują produkty zarówno piękne, jak i praktyczne, dodatkowo podkreślając atuty ręcznego wykonania. Dokładnie takie intencje mieli również artyści krakowscy młodego pokolenia, którzy w 1913 roku założyli stowarzyszenie „Warsztaty Krakowskie”. HOP Design stara się łączyć tę ideę wraz z nowoczesnym podejściem do projektów, przy wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów oraz nowych technologii.

HOP Design - Totem Lamp 15
Lampy „TOTEM” – laureat nagrody Must Have 2015. Każda składa się z nawlekanych elementów – koralików, które skomponowane tworzą swoistą rzeźbę kształtem przypominającą totem.

Markę HOP Design tworzą Kinga Chmielarz i Konrad Hulak. Pochodzą z dwóch różnych branż – ona z kreatywnej, on z marketingu i sprzedaży. Na styku swoich zainteresowań oraz doświadczeń stworzyli HOP Design. Kinga, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zajmuje się projektowaniem i nadzorem produkcji produktów. Za wytyczanie strategii firmy oraz jej zaplecze biznesowe, wraz ze sprzedażą, odpowiada Konrad.

Kinga posiada duże doświadczenie w projektowaniu oraz wdrażaniu rozmaitych produktów, kreowaniu marek, tworzeniu mebli oraz koordynacji prac graficznych. W ubiegłych latach współpracowała z polskimi i zagranicznymi firmami. Konrad z kolei może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, sprzedaży i marketingu dla firm polskich, jak i zagranicznych. Jego specjalnością jest e-commerce.

HOP Design - Lantern Lamp 6_male
Lampa „LATARNIA” – uniwersalna wielofunkcyjna lampa, która może stać na stoliku, leżeć na podłodze, wisieć na ścianie czy regale, a nawet zwisać z sufitu. Jest mobilna, z łatwością można przenosić ją z miejsca na miejsce. Laureat nagrody make me! 2015.

W wolnym czasie podróżują. Lubią być w ciągłym ruchu, jeżdżą po Polsce przyglądając się funkcjonowaniu innych miast. Dynamicznie spędzony czas jest dla nich inspiracją. Są partnerami również w życiu osobistym. Chcąc połączyć swoje pasje wpadli na pomysł wspólnej firmy. Tak narodził się HOP Design.

W ofercie HOP Design znajdują się lampy wiszące i stojące, oraz tekstylia – ręczniki i pościele. Produkty łączą w sobie minimalizm wraz z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Lampy posiadają elementy z toczonego bukowego drewna, z kolei tekstylia wytwarzane są ze stuprocentowej bawełny. Firma ma na swoim koncie nagrody przyznane na Łódź Design Festiwal 2015. Pierwszą z nich jest nagroda w konkursie make me! dla lampy Latarnia, druga to must have, którą zdobyła lampa Totem 6. Produkty HOP Design zostały również docenione na Warmia Mazury Design Festival, gdzie otrzymały wyróżnienie Polish Proven Design.

HOP Design - Woody Tube 3_male
Lampy „WOODY TUBE” – minimalistyczne lampy wiszące wykonane z ręczbie wytaczanego drewna, osadzone na markowych kablach w oplocie tekstylnym.

Produkty można zakupić w ich sklepie internetowym – fiufiushop.com, oraz na innych polskich i zagranicznych portalach. Firma współpracuje również z kilkoma sklepami w Polsce, głównie z concept storami takimi jak Rzeczy Same i Marka w Krakowie, Lumann w Gdańsku, Euforma – wnętrza Made in Poland w Bydgoszczy czy Seneko – Kolorowych Snów w Łodzi.
Ich lampy wiszą m.in. w lobby Novotelu. W tym roku zostały również wykorzystane do aranżacji biura festiwalu Unsound w urzekająco pięknym, historycznym wnętrzu Pałacu Krzysztofory. Pościele od HOP Design stały się ulubionym produktem architektów, projektantów, właścicieli innych marek i concept strorów, branżowych dziennikarzy.

HOP Design - Pure Cotton Bedding Gray_male
Tekstylia HOP design – jednobarwne pościele wykonane z czystej bawełny.

Twórcy mają ambitny plan na przyszłość – chcą prezentować dobre polskie produkty w Europie i na świecie. Mają już kilka sukcesów, zwłaszcza w postaci sprzedaży w zachodnich krajach. Dotychczas szczególnie docenili ich Holendrzy, Belgowie i Francuzi, których najczęstszym zamówieniem są lampy. Kolejnym zamiarem HOP Design jest stopniowe wprowadzanie kolejnych produktów, które do bieżącej oferty będą dołączane kolejno.

Źródło: mat. pras.

Wood & Paper: retro na nowo

Wood & Paper: retro na nowo

Fototapeta – jak odpowiednio dobrać ją do wnętrza?

Fototapeta – jak odpowiednio dobrać ją do wnętrza?