Abadoc design – ponadczasowe drewno w nowoczesnej odsłonie

Abadoc design - ponadczasowe drewno w nowoczesnej odsłonie

Mówisz: nowoczesność – myślisz: metal, szkło, plastik. My mówimy: drewno! Abadoc design łączą nowoczesne formy z drewnem, które przecież nie jest utożsamiane z nowoczesnością. Piękne lampy, które rozświetlą najbardziej ponury salon, nie tylko światłem ale także oryginalną formą. Oryginalne stoliki, które mogą służyć także jako szafka nocna, będą ozdobą każdego wnętrza. Przenieś się w świat designu najwyższych lotów. 

Projektanci starają się podkreślać naturalne kształty i wykorzystywać je w swoich projektach. Tradycyjne metody obróbki drewna jak i najnowsze technologie nie są im obce, dlatego projekty Abadoc design tak dobrze się dopasowują do dzisiejszego designu.

Ananas

Wisząca lampa, wygląda jak równe plastry ananasa poukładane jeden na drugim. Drewno jest wymodelowane w sposób, który powoduje częściową przeźroczystość. I lampa wygląda jak rozżarzone drewno. Efekt jest niesamowity zwłaszcza w zestawieniu kilku lamp jednocześnie.

abadoc1

Kabak

Niezwykle prosta lampa, w formie tuby z efektownymi dziurami, które mogą rozpraszać światło lub można je przepleść. Lampa jest dostępna z gotowym przeplotem lub bez – do własnej aranżacji.

abadoc2

Sliva

Projektanci na nowo zinterpretowali klasyczny kształt abażuru. Kojarzy się nieco ze statkiem kosmicznym – kolejne nawiązanie klasycznego drewna do nowoczesnych technik i nowego stylu w projektowaniu. Dziurki u góry abażuru efektownie rozpraszają światło na suficie.

abadoc3

Woobia

Jest interpretacją modnej stojącej lampy, która nachyla się ku sofie czy fotelu i jest niesamowitą ozdobą każdego wnętrza. Ta lampa może zarówno zastąpić wszystkie elementy dekoracyjne w pomieszczeniu i być jedyną, bardzo efektowną dekoracją, lub stworzyć zgrany element ze wszystkimi sprzętami we wnętrzu.

Woobia jest bardzo pracochłonna do wykonania, ale perfekcja jej wykonania i wyjątkowy efekt wizualny, są warte poświęcenia. Klosz można regulować a kółka w korpusie, pozwalają na wygodne przemieszczanie lampy. Projektanci wykorzystują także sęki przy tworzeniu mebli i gadżetów, nie tylko po to, żeby uzyskać ciekawy efekt wizualny, ale głównie dlatego, żeby jak najmniej drzew zostało wykorzystanych do produkcji. Żarówka w lampie jest energooszczędna a wszystkie drewniane powierzchnie są lakierowane, żeby chronić drewno.

abadoc4

Kaka B

To nie robot, to lampa! Do wyboru są dwie podstawy: betonowa i drewniana. Regulowane złamanie w połowie długości lampy oraz ruchomy klosz, pozwalają na dowolne skierowanie strumienia światła. Eleganckie, lakierowane drewno, które w zależności od upodobań, można olejować lub lakierować na połysk lub wybrać wersję matową.
[related_posts_by_tax]
abadoc5

Button design – kultowe meble w odświeżonych aranżacjach

Niezwykły dom pod Łodzią

Niezwykły dom pod Łodzią