Niezwykły dom pod Łodzią

Niezwykły dom pod Łodzią

Grupa projektowa BASK, której członków już znamy z innych, rewelacyjnych projektów, podjęła się zaprojektowania i urządzenia wyjątkowego czteroosobowego domu pod Łodzią. W tym przypadku less is more, ponieważ zleceniodawcy cenią sobie oszczędną stylistykę ale także oryginalne i niebanalne przedmioty. Zobacz jak wygląda wyjątkowy dom pod Łodzią autorstwa Kamila Salanyka, Agnieszki Bar oraz Karola Gadeckiego. 

dom_pod_lodzia (3)

Najbardziej rzuca się w oczy betonowa rozeta umieszczona nad stołem w jadalni, którą utrzymano w stylistyce roślinnej. Okrągły stół, przy którym swobodnie zje posiłek nawet 8 osób, zestawiono z 6 krzesłami o jednakowym kształcie, jedne białe, inne czarne z drewnianymi nogami a pozostałe dwa, to niesamowite i oryginalne, całkowicie drewniane krzesła.

dom_pod_lodzia (4)

Biała ściana w jadalni ma plastyczny charakter. Półki można dowolnie przemieszczać dzięki bolcom, które bardzo oryginalnie wyglądają.

dom_pod_lodzia (5)

W niecodziennych doniczkach, rosną wyjątkowe, urocze kaktusy.

dom_pod_lodzia (6)

Jadalnia została przyozdobiona wyjątkowymi wazonikami z przeźroczystego szkła, projektu Agnieszki Bar.

dom_pod_lodzia (7)

Aby drewna do kominka, nie trzeba było często przynosić z szopy, wykonano z boku wnękę, która idealnie mieści zapas drewna a przy tym, tworzy wyjątkową dekorację. A sam kominek został wyłożony spiekiem kwarcowym, który jest bardzo wytrzymałym materiałem.

 

dom_pod_lodzia (8)

Przed kominkiem można poczytać książkę, wykładając nogi na wyjątkowym fotelu.

dom_pod_lodzia (9)

Dom został podzielony na dwie strefy: dzienną i nocną. Parter domu jest strefą dzienną, w której znajduje się salon i jadalnia, w których spędza się czas głównie za dnia. W salonie, okna sięgają podłogi, jednak nie są za wysokie. Niestandardowo ustawiono parapety nad oknem a nie pod nim a na parapecie zamiast kwiatów i doniczek, ustawiono obrazy.

dom_pod_lodzia (10)

Oryginalne schody są elementem łączącym strefę dzienną ze strefą nocną.

dom_pod_lodzia (11)

Na tym zdjęciu dokładnie widać, że wszystkie pomieszczenia na parterze łączą się ze sobą i nie zostały tak naprawdę ograniczone drzwiami . Jedynie układ mebli oddziela je od siebie.

dom_pod_lodzia (13)

Pod schodami jest zamknięte pomieszczenie, który może służyć za składzik a salon od tej części domu został oddzielony szybą.

dom_pod_lodzia (1)

Kuchnia została wyposażona w nowoczesne sprzęty i zastosowano wygodną wyspę. Zdołano utrzymać stylistykę taką jak w całym domu.

dom_pod_lodzia (2)

Niewielkie kwadratowe i prostokątne okna, tworzą wnętrze jeszcze bardziej wyjątkowym a blaty kuchenne są bardzo duże, co znacznie ułatwia pracę i pozwala na schowanie wielu rzeczy we wnętrzach szafek, bez konieczności wyciągania ich na wierzch.

dom_pod_lodzia (14)

W ubikacji zastosowano szafki, które nie widać. Można w nich przechowywać wszystkie przedmioty, które są nam potrzebne, ale nie muszą one zagracać łazienki. Przy zlewie i przy lutrze zastosowano oryginalną mozaikę, stylizowaną na drewno.

dom_pod_lodzia (15)

Łazienka została utrzymana w szarościach i graficie. Oryginalny grzejnik, jest jednocześnie funkcjonalny i ozdobny,
[related_posts_by_tax]
Źródło: http://www.baskgrupa.pl/

Abadoc design - ponadczasowe drewno w nowoczesnej odsłonie

Abadoc design – ponadczasowe drewno w nowoczesnej odsłonie

jak urządzic biuro

Jak urządzić biuro open space? Trendy 2024