Rowerowa manufaktura Baluma Bike

baluma rowery
baluma rowery

Baluma to manufaktura rowerowa, które zapewnia możliwość skonstruowania roweru na zamówienie od A do Z. Natomiast firma ma też na uwadze, że jest grupa rowerowych zapaleńców, którzy sami składają swój rower

To właśnie dla tej grupy odbiorców nieustannie poszerzamy naszą gamę części rowerowych. Nowy sklep z punktu widzenia klienta to przede wszystkim planowany wzrost ilości dostępnych części i rowerów o ponad 1000. Ciągle brakowało nam czasu, żeby pochwalić się naszymi realizacjami, a w portfolio mamy już setki zadowolonych klientów i setki osobnych projektów rowerowych!” – przekazuje Łukasz Szczęsny, pomysłodawca i współwłaściciel Baluma.

Sklep został przygotowany na nowej platformie – to znacznie ułatwienie w kwestii integracji wszystkich kanałów sprzedaży czyli m.in. sklepu internetowego oraz Allegro.

baluma rowery
baluma rowery

Obecnie klienci mają dowolność w wyborze platformy zakupowej – teraz gama produktów jest aktualizowana pomiędzy platformami sprzedażowymi na bieżąco, także każda część i każdy rower są dostępne zarówno w sklepie internetowym jak i Allegro w tym samym czasie – to klient wybiera, z której platformy skorzysta.

“Dbamy o jakość części, z których korzystamy i które sprzedajemy detalicznie – właściwie zupełnie zrezygnowaliśmy z tanich części. Nasi klienci oczekują jakości i są skłonni wydać więcej na rower, który będzie niezawodny – single speed czy rower miejski złożony z wysokich jakościowo części posłuży nam dłużej” – mówi Łukasz

Wkrótce pojawi się także nowa kategoria – rower gravel. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie i zwiększoną liczbę zapytań nt. takiej kategorii rowerów Baluma podjęła decyzję o wprowadzeniu ich do gamy dostępnych rowerów. Przygotowania do wprowadzeniu roweru gravel trwają już co najmniej 12 miesięcy. “To nie tylko budowanie know-how jak złożyć niezawodny rower, to również testowanie części czy odpowiednich ram rowerowych, ale także negocjacje umów z dostawcami wysokiej jakości części – dostępność musi być nieprzerwana, a pandemia nauczyła nas, żeby dywersyfikować łańcuchy dostaw” – mówi Marcin Dyński – współwłaściciel Baluma, odpowiedzialny m.in. za poszerzanie współpracy z producentami na całym świecie – do roku 2020 korzystaliśmy głównie z części z Wielkiej Brytanii, USA, Włoch czy Japonii, od 2021 zdecydowanie zintensyfikowaliśmy współpracę z lokalnymi firmami, w końcu sami jesteśmy lokalną manufakturą rowerową i chcemy działać lokalnie.

“Podczas pandemii duże manufaktury rowerowe właśnie do nas wysłały zapytania o części, których na rynku brakowało, przykładem może być: siodełko Brooks czy rama rowerowa. Jeszcze przed pandemią zdecydowaliśmy się na duże zatowarowanie właśnie siodełkami i ramami bo m.in. te części były podstawą naszej sprzedaży detalicznej. Klient oczekuje, że konkretną część otrzyma nawet w 24h – dlatego czas dostawy to teraz kluczowy czynnik podjęcia decyzji zakupowej, a to z kolei wymaga zwiększania stanów magazynowych. To był strzał w dziesiątkę bo podczas lockdown’u nie byliśmy zmuszeni do wstrzymania produkcji rowerów na zamówienie, a jednocześnie pomagaliśmy zaprzyjaźnionym firmom, które także na tym korzystały – kupując od nas części rowerowe, których brakowało im do skompletowania projektów” – konkluduje Łukasz.

Kim jesteśmy?

BALUMA to manufaktura rowerowa, która mieści się na Podlasiu. BALUMA to marka, która postawiła sobie za cel zamieniać marzenia w rzeczywistość. W otulinie lasów i jezior w blasku zachodów słońca powstają najbardziej odjechane pomysły na rower. 

Z pasji do rękodzieła, mechaniki, sztuki i ekologii budujemy rowery nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. 

Zapraszamy cię do przygody, w której razem z nami stworzysz swój rower marzeń bo www.baluma.pl to więcej niż rower – to proces tworzenia, w którym jesteś aktywnym uczestnikiem. 

Nieskazitelna natura to największe dobro jakie mogliśmy przyjąć od matki ziemi. Z troski o środowisko naturalne tworzymy także rowery z części używanych jak i odnawiamy stare rowery bo nie jest nam obojętny los naszej planety.

 

Tikkurila monochromatyczne kolory

Monochromatyczne kolory we wnętrzach

galeria rusz

Zdemolowany billboard Galerii Rusz został odnowiony