Wood & Paper: retro na nowo

Wood & Paper: retro na nowo
Gdy kunszt i doświadczenie spotykają młodość i kreatywność, powstają rzeczy wyjątkowe – meble Wood & Paper są tego najlepszym dowodem. Projektantka Magdalena Jasińska odpowiada za ich formę, a mistrz stolarstwa Zenon nadaje im ostateczny kształt.

Trzon oferty Wood & Paper stanowią stoliki i komody wyraźnie inspirowane modna dziś estetyką lat 60. Wszystkie meble powstają z połączenia stolarskiej sklejki i litego drewna pokrytych lakierem i materiałami dekoracyjnymi.

Minimalistyczne, pudełkowe komody na krótkich nóżkach są wykończone fornirem, a ich drzwiczki ozdabia kontrastowy lakier lub wzór wykonany z drewnianych pasków. Naszą uwagę przykuła zwłaszcza bieliźniarka na bazie pionowej komody solo, której drzwiczki ozdobiła efektowna intarsja.

wood and paper_komoda-solo

wood and paper-komoda

Największym wyróżnikiem stołów i stolików utrzymanych w podobnej estetyce są ozdobne blaty, wykończone lakierem w barwie turkusu (albo jednym z 19 innych) lub geometryczną intarsją. Z tego grona wyróżniamy turkusowy stolik kawowy SOLO z dodatkową półką umieszczoną tuż pod blatem.

woodandpaper-stolik-3

wood and paper-stol-intarsja

Gamę mebli Wood & Paper uzupełniają dodatki, będące sposobem na wykorzystanie resztek drewna wykorzystywanego do projektów meblarskich. Ze wspomnianych odpadków stolarskich powstają geometryczne świeczniki oraz pojemniki z pokrywkami i fantazyjnymi uchwytami w kształcie kaktusów czy bałwanków.

wood and paper_pojemniki

wood and paper-swieczniki-3

Zgodnie z nazwą marki, w jej ofercie znajdują się również projekty papierowe, a konkretnie grafiki na bazie linorytów, notatniki i kalendarze.

notatniki

wood and paper-linoryty

Stoły i komody Wood & Paper można wybierać z gotowej oferty lub stworzyć zgodnie z własnym uznaniem. W przypadku stolików z kolekcji SOLO personalizacji podlega każdy element, zaczynają od wymiarów przez kolor blatu po rodzaj forniru i gatunek drewna do wykonania nóg. Komody można projektować umieszczając kubiki w dowolnej konfiguracji, a wygląd drzwiczek i korpusu zależy od wyboru typu intarsji i koloru lakieru.

Szczegóły oferty Wood & Paper można poznać tutaj.

UGLYTOYS - piękne / okropne zabawki dla dzieci

UGLYTOYS – piękne / okropne zabawki dla dzieci

HOP Design - rękodzieło, naturalnie

HOP Design – rękodzieło, naturalnie