Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE

Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE

W końcu nadszedł czas na biura z prawdziwego zdarzenia, inspirujące, kreatywne, przystosowane do potrzeb użytkowników. Łączące również interesy biznesowe firmy z obecnością na nich wszystkich pokoleń Polaków. To właśnie sześć lat pracy w tej branży sprawiło, że powstał projekt stolików z serii Pencil System, za którego powstaniem stoją właściciele sklepu GOOD INSIDE.

Tak naprawdę to od stolika z nogami w kształcie kredek zaczęła się myśl, o własnym sklepie z asortymentem do wyposażenia wnętrz biurowych. Bardziej profilowanym na elementy uzupełniające projekty o sofki, fotele miękkie, krzesła do stref socjalnych, coffe poinfów oraz stolików, czy pufek i innego rodzaju siedzisk a także asortymentu dekoracyjnego. To był początkowy koncept. Jednak podczas przygotowywania biznes planu i badania rynku, jakie firma GOOD INSIDE przeprowadziła, jasne stało się, że coraz bardziej na rynku liczą się młode polskie marki i warto spróbować połączyć świat rzemieślników, twórców, artystów ze światem architektów, inwestorów i klientów bezpośrednich. Przez 1,5 roku Małgorzata Stasinowska przygotowała się do wejścia na rynek z ofertą a w tle produkowały się kolejne stoliki kredki.

Pomysł wyszedł od współwłaściciela GOOD INSIDE Przemysława Stasinowskiego, prywatnie męża Małgorzaty podczas dyskusji na temat kreatywności w miejscu pracy. Co prawda obydwoje zawsze obiecywali sobie, że będą jak najmniej rozmawiać w domu o pracy, ale tym razem jest to przykład, że od czasu do czasu chyba jednak warto.

Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE

Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE

Historia pewnej kredki czyli Pencil System od GOOD INSIDE

„Dobrze pamiętam ten moment, kiedy z Gosią rozmawialiśmy o tym jakie kształty mogą wpływać na kreatywność. Powiedziała wtedy, że nie kształty ale rysowanie pomaga jej „złapać koncentrację” a ja pomyślałem, że to rysowanie możemy przeobrazić w bryłę i zrobić stolik z nogami w kształcie kredek. Oczami wyobraźni widzieliśmy jak salki konferencyjne czy powierzchnie kreatywne są wyposażone w ten projekt. I tak to się zaczęło – od prototypu, który wyszedł lepiej niż przypuszczaliśmy i wywołał wiele pozytywnych emocji nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych!” mówi Przemysław Stasinowski, współwłaściciel GOOD INSIDE.

O tym, że forma jest trafiona przekonali się podczas targów 4 Design Days, które odbywały się w lutym tego roku w Katowicach oraz w marcu w Poznaniu na arena Design, gdzie na ich stanowisku pośród polskiego designu można było znaleźć ich stoliki. Właściciele podczas pierwszych targów stoliki sprzedali już pierwszego dnia a na następne wydarzenie produkowali już nowe. Stoliki są w całości wykonane z drewna dębowego, ręcznie toczone i malowane również ręcznie. Dotychczas wyprodukowali sześć modeli, ale jak twierdzą są w stanie wprowadzić również inne kształty blatów. Na nogi wzór zastrzegli i ten element jak mówią jest „nietykalny” ale też najbardziej charakterystyczny bo kredki mogą być sześciokątne, jak i okrągłe, takie jak kredki z naszego dzieciństwa.

Dla kogo kredka? Najczęstszą interpretacją jest pokój dziecięcy, ale co było najbardziej zaskakujące podczas targów, jak twierdzą właściciele to reakcje nie dzieci a dorosłych.

„Mieliśmy wrażenie, że dla dzieci to powszedniość. To dorośli okazywali najwięcej radości na widok stolików z nogami w kształcie kredek. Potwierdziło nam się przekonanie, że każdy z nas ma w sobie odrobinę dziecka, ale też, że bardzo lubimy wracać do czasów, kiedy naszym jedynym zmartwieniem był pęknięty rysik” mówi Małgorzata Stasinowska, współwlaścicielka GOOD INSIDE.

Przypomina tym samym, że okres dzieciństwa i etap rysowania kredkami to czas bardzo kreatywny w życiu dziecka, rozwoju, tworzenia i interpretacji poznawanego świata. Dlaczego nie wprowadzić tej kreatywności do biur?

Zaskakująca, ekspresyjna, intrygująca… Sztuka we wnętrzu

Zaskakująca, ekspresyjna, intrygująca… Sztuka we wnętrzu

Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne – gdzie w ogrodzie rozmieścić lampy?