UGLYTOYS – piękne / okropne zabawki dla dzieci

UGLYTOYS - piękne / okropne zabawki dla dzieci

UGLYTOYS to marka założona przez Dorotę Dziak. Powstała z chęci dawania prezentów, które nie będą wyglądały jak wszystkie inne na sklepowych półkach. Choć z nazwy są okropne, projektantka nazywa je pieszczotliwie Brzydalami, to podbijają serca nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Waldemar
Waldemar

Najpierw jest projekt. Potem realizacja, ale każda ze stworzonych przez Panią Dorotę zabawek jest nieco inna. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są tworzone ze starych ciuchów. Płaszcze, kurtki, spodnie, swetry czy marynarki rozpoczynają swoje życie służąc ludziom do noszenia, przechodzą reinkarnację i wcielają się w cudowne maskotki służące ludziom do kochania i przytulania.

Misza
Misza

Nazwa jest nieadekwatna do urody maskotek. Przepiękne i urocze zwierzęta są co prawda różne od tych, które można spotkać na półkach sklepów z zabawkami, ale przez to wcale nie brzydkie. Cały ich urok polega na odmienności. Na wyobraźnie działają nie tylko różnorodne gatunki zwierząt, jakie można znaleźć w kolekcji UGLYTOYS, ale przede wszystkim ich imiona. Znajdą się więc wśród nich Ten Idealny, Wyłupiasty, Niby, że wilk, Misiek z tak wielkim sercem, że aż mu na klatę wywaliło, Górski typ, Burak Szarak czy Najładniejszy.

Bezradna i chyba trochę smutna
Bezradna i chyba trochę smutna

UGLYTOYS są w 100 % ręcznie robione przez Dorotę Dziak, testowane na jej dzieciach. 99 % materiałów wykorzystanych do produkcji zabawek pochodzi z recyklingu.

Mar(kot)ny
Mar(kot)ny

Maskotki UGLYTOYS są szyte w różnych rozmiarach. Wahają się od 40 cm aż do 140! Niektóre maskotki przewyższają wzrostem swoich małych właścicieli. Coraz częściej zabawki wygodnie goszczą się na kanapach u dorosłych, którzy za sprawą UGLYTOYS, na nowo odkrywają w sobie dziecko.

Prima balerina jak się paczy
Prima balerina jak się paczy

Źródło: http://uglytoys.com.pl/

impregnat koloryzujący

Jak zastosować impregnat koloryzujący do kostki brukowej?

Wood & Paper: retro na nowo

Wood & Paper: retro na nowo