Latarnia HOP Design produktem miesiąca magazynu ICON

Latarnia HOP Design produktem miesiąca magazynu ICON
Za HOP DESIGN kryje się para krakowian – Konrad Hulak i Kinga Chmielarz. Prezentują oni dobre polskie produkty w Europie i na świecie. W tym roku wystawiali się podczas największych na świecie targów Ambiente we Frankfurcie, gdzie zostali zaproszeni do strefy Talents. Właśnie tam ich lampa LATARNIA została dostrzeżona przez dziennikarzy prestiżowego magazynu ICON, którzy wybrali ją jako produkt miesiąca na swoich łamach.

icon-lantern

Pochodzą z dwóch różnych branż – ona z kreatywnej, on z marketingu i sprzedaży. Na styku swoich zainteresowań oraz doświadczeń stworzyli HOP Design. Kinga, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zajmuje się projektowaniem i nadzorem produkcji. Za wytyczanie strategii firmy oraz jej zaplecze biznesowe, wraz ze sprzedażą, odpowiada Konrad.

Ich flagowym produktem jest lampa nazwana LATARNIĄ, która jest współczesną interpretacją lampy naftowej. Nabrała minimalistycznego wyglądu, a zamiast płomienia, źródłem światła jest żarówka LED o ciepłej barwie.

Dla stabilności produktu użyto ciężkiego masywnego korpusu z litego drewna bukowego obrabianego ręcznie. Stelaż jest wykonany z solidnego metalu malowanego proszkowo. A całość jest łączona elementami z toczonego mosiądzu.

„Latarnia została stworzona tak, aby służyć przez długie lata. Dlatego przy projekcie nie oszczędzaliśmy na szlachetnych materiałach. Zresztą w HOP Design uwielbiamy stawiać na solidne materiały, których właściwości często są punktem wyjścia do powstania nowego produktu” – mówi Kinga Chmielarz, projektantka.

Atuty lampy zostały docenione podczas Łódź Design Festival 2015, gdzie została wyróżniona w ​konkursie ​make me!,​ a przez magazyn ICON został wybrana produktem miesiąca.​​

„W obliczu zalewu rynku produktami jednorazowymi i sezonowymi, w HOP DESIGN proponujemy rzeczy, które przetrwają próbę czasu. Każdego z nas cieszą meble po przodkach, dlatego postanowiliśmy produkować coś co również będzie na lata” – Konrad Hulak, współwłaścicel marki.

Produkty HOP DESIGN są w 100% zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Hasłem przewodnim twórców marki jest „Materiał ma znaczenie”. ​
​​Wszystkie produkty​ HOP DESIGN znajdziesz w Krakowie przy ul. Bocheńskiej 7 w Idea Fix Design Showroom oraz sklepie internetowym www.fiufiushop.com

HOP Design na ścianach

HOP Design na ścianach

Świąteczne śniadanie w stylu art-deco

Świąteczne śniadanie w stylu art-deco