Lampy wiszące dla dzieci – jak wybrać idealną?

lampa wisząca w pokoju dziecka

Oświetlenie w pokoju dziecka to bardzo ważny element. Od rozmieszczenia źródeł światła zależy, czy dziecko będzie mogło się bawić lub uczyć w komfortowych warunkach. Podpowiadamy, jak szybko znaleźć idealną lampę dla dzieci.

Rodzaje oświetlenia w pokoju dziecka

Lampy wiszące dla dzieci – jak wybrać idealną?
lampa wisząca w pokoju dziecka

Pokój dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Jego urządzanie warto rozpocząć zatem od oświetlenia. Zasadniczo w każdym pomieszczeniu domu można wyróżnić następujące rodzaje zastosowanego oświetlenia:

  • ogólne – gwarantuje równomierne oświetlenie całego pomieszczenia, w pokojach dzieci oświetlenie ogólne zapewniają lampy wiszące dla dzieci;
  • miejscowe – to dodatkowe źródło światła, które oświetla np. biurko, przy którym dziecko odrabia lekcje,
  • złożone – to połączenie oświetlenia ogólnego z miejscowym.

Rodziców urządzających pokoje dla niemowlaków będą interesować lampy wiszące dla dzieci i miejscowe, które będzie można zamocować w pobliżu łóżeczka. Gdy dziecko będzie starsze, można dokupić lampkę biurkową.

Lampy wiszące dla dzieci – na co zwrócić uwagę  przy ich wyborze?

W pokojach urządzanych z myślą o najmłodszych w pierwszej kolejności zawsze pojawiają się lampy wiszące dla dzieci. Jeżeli jesteś na etapie wyboru takiej lampy, szczególną uwagę zwróć na:

  • jej kształt. Okrągła czy może klasyczna? Jeżeli chcesz pobudzić kreatywność dziecka, wybierz lampę o niestandardowym kształcie;
  • rodzaj materiałów użytych do jej produkcji. Lampy wiszące dla dzieci są produkowane z różnych materiałów, nie zawsze ekologicznych. Aby lampa była bezpieczna dla Twojego maluszka, kup lampę drewnianą z bawełnianym kloszem;
  • design. Lampy wiszące dla dzieci są kolorowe. Już po wstępnym zapoznaniu się z ofertą producentów szybko zauważysz, że możesz wybierać wśród lamp z kolorowymi nadrukami na kloszu. Kropeczki, gwiazdeczki czy może postacie z bajek – na jaki motyw się zdecydujesz?

Oferta producentów oświetlenia jest bardzo obszerna. W sklepie internetowym Lampsandco.pl znajdziesz bezpieczne lampy przeznaczone dla dzieci w różnym wieku.

Barwa światła również ma znaczenie

Gdy znajdziesz już odpowiednią lampę wiszącą do pokoju dziecka, nie zapomnij o barwie światła. W przypadku oświetlenia ogólnego najlepiej sprawdza się światło o barwie ciepłej lub neutralnej. Jeżeli zdecydujesz się zakupić również lampkę oświetlającą konkretną przestrzeń, np. biurko, zdecyduj się na światło o barwie zimnej.

Zamówienia z nike.com w pudełakch polskiego designera

Zamówienia z nike.com w pudełakch polskiego designera

Puff-Buff_OKK Design

Słów kilka o dobrze zaprojektowanych przedmiotach, czyli gdzie szukają inspiracji założyciele marki Puff-Buff