Z jakich materiałów wykonuje się lampy sufitowe?

Z jakich materiałów wykonuje się lampy sufitowe?

Praktycznie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o materiał, z jakiego wytwarza się lampy wiszące. Dostępne są modele wykonane ze szkła, kryształu, tworzywa, metalu, drewna czy tkaniny. W zależności od doboru surowców, żyrandole wymagają odmiennej pielęgnacji. Różnią się też pod względem trwałości, osiąganego efektu świetlnego i charakteru, jaki nadają pomieszczeniom.

 

Lampy metalowe

Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o industrialnym, nowoczesnym stylu. Ich największe zalety to ponadczasowość i solidność. Pomimo nawiązań do zimnej kolorystyki, nie zawsze funkcjonują wyłącznie w tego typu aranżacjach. Towarzyszy im często barwa miedzi i złota ocieplająca wystrój.

Lampy kryształowe

Bez wątpienia są niezwykle eleganckim elementem dekoracyjnym. Niczym ekskluzywna biżuteria ozdabiają pomieszczenie, w jakim się znajdują. Przypominają misterne konstrukcje wykonane z lśniących diamentów. Wobec ponadczasowego piękna i majestatu nikt nie pozostanie obojętny. Kryształy tworzą fascynujące, tęczowe refleksy świetlne. Nadają wnętrzom szlachetności i wyrafinowania. Ich urzekający blask zachwyci nawet najbardziej wymagających użytkowników i pomoże zbudować wyjątkowy nastrój. 

Lampy z tworzywa

Najważniejsze atuty lamp z tworzywa to lekkość konstrukcji i łatwość w ich czyszczeniu. Zabrudzenia wystarczy przetrzeć zwilżoną ściereczką. Znakomicie skomponują się praktycznie z każdym typem aranżacji. Mają bardzo bogatą kolorystykę, w związku z czym każdy nabywca może znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb.  

Lampy szklane

Nie rdzewieją i nie zmieniają raz nadanego im kształtu. Projektanci przygotowują modele o zróżnicowanym wzornictwie i zaskakujących, oryginalnych formach. Wykonuje się je z rozmaitych rodzajów szkła o odmiennych właściwościach. Mleczne szkło delikatnie rozprasza blask żarówki i ociepla pomieszczenie, dlatego często stosuje się je w sypialniach. Kolorowe szkło zabarwia, a kryształowe załamuje światło.

Lampy z elementami drewnianymi

Wnoszą ciepło do domu i sprawiają, że staje się on bardziej przytulny. Są nowoczesne i klasyczne zarazem. Naturalny materiał znakomicie uzupełni wnętrza w stylu skandynawskim lub shabby chic.

Lampy z tkaniny

Klosz przepuszczający światło delikatnie je rozprasza, ocieplając pomieszczenie. Niekiedy zdobią je detale wyprodukowane z innych materiałów. Dodatkowo lampa sufitowa z tkaniny nie oślepia, stwarzając idealne możliwości dla wykreowania przyjemnego i przyjaznego nastroju. W zakresie kształtów żyrandoli zauważyć można sporą dowolność. Tego typu lampy najlepiej nadają się do salonu lub sypialni. Ich zaletą jest bogata gama kolorystyczna, wadą zaś sposób czyszczenia zabrudzeń.

Wpływ na dopasowanie lampy do pomieszczenia ma nie tylko jej kolor, ale również kształt, forma i materiał. Projektanci wykonują lampy sufitowe z najróżniejszych tworzyw. To, na jaki surowiec się zdecydujemy przesądzi o stylistyce wnętrza i jego nastroju. Warto obejrzeć nowoczesne żyrandole w planetalamp.pl. Ich bogata oferta spełni wymagania każdego klienta.

MK
Więcej na: https://planetalamp.com/lampy-wiszace-zyrandole.
KROSS buduje nowatorską linię produkcyjną ram rowerowych z karbonu

KROSS buduje nowatorską linię produkcyjną ram rowerowych z karbonu

Kawalerka w nowoczesnym stylu – jakie elementy są ważne?

Kawalerka w nowoczesnym stylu – jakie elementy są ważne?