IKEA x Gdynia Design Days 2023

ikea gdynia gesign days

IKEA weźmie udział w tegorocznej edycji Gdynia Design Days 2023 – ogólnopolskim festiwalu zrównoważonego designu. Ekspozycja marki opowie o tym, jak ważne jest codzienne dbanie o środowisko naturalne w kontekście zbyt szybko postępujących zmian. Wystawy na Gdynia Design Days będzie można zobaczyć między 1 a 9 lipca.

Festiwal Gdynia Design Days (GDD), odbywający się od 1 do 9 lipca 2023 r., to wyjątkowe wydarzenie, które co rok przyciąga uwagę profesjonalistów i entuzjastów designu z całego świata. Jego głównym celem jest promowanie zrównoważonego projektowania i społecznej odpowiedzialności, zachęcanie do eksperymentowania i innowacyjności, a także podkreślanie roli designu we wpływaniu na jakość naszego życia. W tym roku, pod hasłem „Stabilność”, impreza skupia uwagę na potrzebie równowagi i trwałości w naszym dynamicznym świecie.

Stabilność

Stabilność to tematyka bliska IKEA. Zapewnienie stabilności daje poczucie bezpieczeństwa w wielu wymiarach. Pozwala zachować równowagę emocjonalną i zdrowie. Dlatego wszelkie rozwiązania i pomysły, które sprzyjają temu, by nasz styl życia był lepszy dla nas i dla środowiska naturalnego są w dzisiejszych czasach bardzo cenne.

Życie w domu

IKEA nieustannie się rozwija i swoimi produktami oraz usługami odpowiada na potrzeby klientów, a proponowane przez nią rozwiązania trwale pozostają w zgodzie z jej wartościami. Centrum zainteresowania marki od początku jej istnienia jest życie w domu, rozumianym nie tylko jako wnętrze, ale również jako społeczność, a także szerzej – jako planeta, na której wszyscy żyjemy. O tym jest m.in. Raport IKEA Życie w domu, który marka publikuje od 10 lat w oparciu o prowadzone przez nią badania.

IKEA na GDD

Podczas tegorocznej edycji GDD, IKEA podkreśla swoje zobowiązanie wobec zrównoważonego projektowania, które nie tylko stanowi element filozofii Demokratycznego Wzornictwa bliskiej IKEA, ale jednocześnie od lat jest kluczowym filarem festiwalu. Z ponad 80-letnim doświadczeniem w projektowaniu wnętrz, IKEA tworzy produkty funkcjonalne, piękne, dobrej jakości i przystępne cenowo, jednocześnie spełniając kryteria zrównoważonego projektowania. To pozwala na tworzenie harmonijnych i dobrze zorganizowanych przestrzeni, które sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi. IKEA pragnie ułatwiać podejmowanie świadomych i zdrowszych wyborów, oferując rzeczy wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i odnawialnych, a także wprowadzając do oferty – Okazje na Okrągło – produkty z drugiego obiegu. Inspiruje ludzi do prostych zmian w swoim otoczeniu, które przyczyniają się do dobrego samopoczucia, poczucia bezpieczeństwa i stabilności, ale również dbałości o planetę.

„W ramach naszej instalacji na Gdynia Design Days, skupiamy się na znaczeniu dbałości o środowisko naturalne. Pokazujemy, jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz ochrony naszej planety i jakie konsekwencje mogą wynikać z zaniedbywania tego aspektu. Nawiązujemy również do niedawnych wydarzeń związanych z zalaniem części Trójmiasta, będących efektem globalnego ocieplenia. Poprzez te przykłady, staramy się podkreślić potrzebę podejmowania działań na rzecz ochrony klimatu i podnoszenia świadomości w tej kwestii, sami angażując się w działania na rzecz ochrony planety. Podejmujemy liczne inicjatywy mające na celu redukcję naszego śladu węglowego i dążymy do celu, aby stać się firmą w pełni cyrkularną. Na Gdynia Design Days chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i zachęcać innych do podejmowania odpowiedzialnych działań na rzecz klimatu.” – mówi Anna Cybulska, Dyrektorka ds. projektowania wnętrz i rozwoju rynku wnętrzarskiego w IKEA Retail w Polsce.

Wizją IKEA jest tworzenie domów, które przyczyniają się do odzyskiwania i utrzymywania równowagi, zapewniając stabilność i lepszą jakość życia na co dzień. W obliczu dynamicznych zmian w naszym świecie, IKEA promuje dostosowanie naszych domów i nawyków w sposób przyjazny dla środowiska. To mit, że dbanie o środowisko wymaga dużych nakładów finansowych, wystarczą proste i niedrogie rozwiązania, aby nasze domy oraz codzienne nawyki stały się bardziej przyjazne planecie. IKEA chce być ku temu inspiracją.

Zapraszamy wszystkich uczestników Gdynia Design Days 2023 do odwiedzenia instalacji IKEA w kontenerze prze Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia.  Znajdą tam inspirację i informacje na temat rozwiązań, które przyczyniają się do stabilności, dbałości o środowisko naturalne i tworzenia lepszego

Więcej informacji na temat zrównoważonych działań IKEA dla planety można znaleźć na stronie IKEA.pl, natomiast o Festiwalu na Gdynia Design Days pod linkiem gdyniadesigndays.eu

boconcept2

BoConcept x Wimbledon

grohe kabina prysznicowa

Rozwiązania łazienkowe GROHE do indywidualnych projektów realizowanych przez profesjonalistów