Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Opublikowano w:

Premiera DOKI na Gdynia Design Days 2018

 Tegoroczna edycja Gdynia Design Days to premiera oficjalna marki DOKI. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć na żywo projekty tej trójmiejskiej grupy projektowej.

Tegorocznym tematem GDD jest ERROR, rozumiany jako błąd, spowodowany m.in. przesytem dóbr i technologii oraz komunikacyjnym szumem we współczesnym świecie. Celem tegorocznej edycji będzie próba odpowiedzenia na pytanie czy i w jaki sposób można przywrócić ład i harmonię w naszym otoczeniu oraz w naszych głowach.

Marka DOKI idealnie wpisuje się w program GDD ze swoim konceptem. Tworzą produkty proste, nieprzegadane. To co powstaje to efekt obserwacji, inspirowanych tym co strukturalnie proste, często industrialne i stoczniowe. Powstają przedmioty projektowane w punkcie przecięcia myśli, sztuki i technologii. Tegoroczny festiwal traktują jako premierę samej marki, ale też kolekcji produktów.

„Dla nas niezwykle ważne jest otoczenie. Pod każdym względem – projektowym, czy produkcyjnym. Co więcej nasza obecność na Gdynia Design Days 2018 również się w to wpisuje. Jesteśmy mocno związani z Trójmiastem, byliśmy obecni na wcześniejszych edycjach jako odwiedzający czy też słuchacze wykładów. Zależało nam, żeby nasze projekty pokazać w miejscu z którym się identyfikujemy. Idealnie również w naszą filozofie wpisuje się tegoroczne hasło „Error”. Jednym z błędów współczesnego świata jest przeładowanie. My staramy się tworzyć produkty, które są efektem realnej potrzeby” mówi Wojciech Mierzwa, projektant DOKI.

 

Projekty DOKI będziemy mogli zobaczyć w specjalnie zaaranżowanym kontenerze, ustawionym zaraz obok głównego wejścia do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Projektanci chcą pokazać swoje pierwsze projekty takie jak ławka Meso, którą pierwszy raz mogliśmy zobaczyć na wystawie PolishUp podczas Łódź Design Festival 2018. Dodatkowo nie zabraknie liniowego wieszaka K2, który jest nietypowy zarówno w formie, jak i w sposobie działania – projektantów zainspirował sprzęt alpinistyczny. Nie zabraknie również uroczej, drewnianej rybitwy TERN. Specjalnie na GDD powstały kolejne, nowe produkty m.in. pufa UFA, stolik Latte 3 czy regał Volio.

DOKI na pewno jeszcze nieraz zaskoczą swoim podejściem do projektowania – nieprzekombinowanym, ale i niesztampowym. To jacy są naprawdę będzie można zobaczyć w zaaranżowanym kontenerze podczas Gdynia Design Days.

 

GDD2018 #ERROR
Kiedy: 6 – 15 lipca
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

Więcej na www.doki.com.pl

___________

DOKI to trójmiejska grupa projektowa założona przez architektów Studio 1:1. Projektują elementy wyposażenia – proste obiekty: wieszaki, stoliki, świeczniki, ławki, stoły. Produkty idealne do przestrzeni prywatnych, ale i publicznych jak np. chillout room w przestrzeni biurowej. Proces produkcji odbywa się z pomocą lokalnych rzemieślników oraz małych manufaktur rodzinnych. Inspirację czerpią z otoczenia. DOKI to osiem osób.

www.doki.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.