Polscy projektanci dla IKEA PS 2014

Polscy projektanci dla IKEA PS 2014

Markę IKEA zna chyba każdy. Bardzo wiele ludzi ma ich produkty u siebie w domu, ale wśród projektantów, których produkty można kupić na całym świecie w sklepach IKEA jest tylko czterech polaków. Maja Graszyniec, Krystian Kowalski, Paweł Jasiewicz oraz Tomek Rygalik. Poznajcie ich produkty, który zostały wprowadzone do sklepów IKEA w ramach projektu PS, który organizuje sieć

ikea 2

Sekretarzyk i oryginalna lampa z półką na gazety, to produkty polskich projektantów, które można znaleźć na półkach sklepów IKEA na całym świecie. W ramach projektu IKEA PS 2014, zaproszono do współpracy 19 projektantów z całego świata w tym czterech polaków: Maję Graszyniec, Krystiana Kowalskiego, Pawła Jasiewicza oraz Tomka Rygalika. Młodzi twórcy zaprojektowali produkty, które są idealnymi rozwiązaniami dla mieszkańców miast, którzy są młodzi duchem i cenią sobie niekonwencjonalne podejście do życia. Takich, którzy nie potrafią długo usiedzieć w jednym miejscu. Kolekcja IKEA PS 2014 to 50 produktów, które są dodatkiem do stałej kolekcji, jaką sklep ma w asortymencie.

ikea 3

Sekretarzyk autorstwa trio w składzie: Maja Graszyniec, Krystian Kowalski i Paweł Jasiewicz, jest niezwykle funkcjonalnym meblem. Po rozłożeniu może służyć jako biurko z wygodnym miejscem na kable. Można swobodnie rozkładać dokumenty i pracować w bardzo komfortowych warunkach. Po skończonej pracy można go łatwo zamknąć a wraz z nim cały bałagan, który chcielibyśmy schować przed oczami gości. Autorzy projektu sami podkreślali, że w swoich mieszkaniach mają mało miejsca na rozłożenie materiałów, które są im potrzebne do pracy w domu. Sekretarzyk z kolekcji IKEA PS 2014, pozwala łączyć funkcjonalność z dobrym designem.

ikea

Stolik z Oświetleniem stworzony przez Tomka Rygalika to także mebel o kilku funkcjach. Jest lampką, stolikiem i stojakiem na gazety. Idealny do postawienia w sypialni przy łóżku. Może posłużyć jako szafka nocna. Można w praktyczny i estetyczny sposób, schować wszystkie kable, żeby nie wisiały i nie psuły ogólnego efektu wnętrza. Tomek Rygalik przyznaje, że inspirował się starym polskim designem. Ta hybryda to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm. Zamiast kupować trzech różnych przedmiotów, można kupić jeden, który posłuży przez długie lata. Stolik ma wszystko czego potrzebuje współczesny młody człowiek – miejsce do naładowania telefonu, odłożenia aktualnie czytanej książki oraz lampkę, przyj będzie można poczytać książkę przed snem.

rygalik2

Źródło: http://www.ikea.com/


  1. IKEA x Gdynia Design Days 2023
  2. Premiera teledysku „Podróżnik” Krzysztofa Zalewskiego we współpracy z IKEA
  3. Z życia architekta – rozmowa Olgi Kisiel-Konopki z OKK! z Izabelą Widomską
Plantwear - polska odsłona drewnianych zegarków

Plantwear – polska odsłona drewnianych zegarków

Oskar Zięta - Chippensteel 0.5

Oskar Zięta – Chippensteel 0.5