Plantwear – polska odsłona drewnianych zegarków

Plantwear - polska odsłona drewnianych zegarków

Już zachwycaliśmy się drewnianymi zegarkami, które podbiły serca użytkowników Kickstartera, jednak bardzo ubolewaliśmy nad tym, że nie był to polski projekt. Minęło kilka tygodni i naszym oczom ukazały się polskie drewniane zegarki – Plantwear. Nie mogliśmy w to uwierzyć i kilkakrotnie sprawdzaliśmy czy są na pewno produkowane w Polsce i na szczęście tak! Proszę państwa! Oto Plantwear, polskie ekologiczne, drewniane zegarki i okulary.

Okulary – seria retro

 

plantwear1

 

Okulary Plantwear są modne. Ich kształt odpowiada najnowszym trendom. Znajdziemy wśród nich modele, które najchętniej są noszone obecnie na ulicach. Jest w nich jednak coś, co je zdecydowanie wyróżnia i sprawia, że są wyjątkowe – drewniane oprawki. Ręcznie produkowane w warsztacie w województwie lubelskim z drewna zarówno krajowego jak i egzotycznego. Są bardzo wytrzymałe a ich dodatkową wartością jest to, że są ponadczasowe. Wydatek na lata.

Okulary – seria Classic

 

 

plantwear6

 

Kolejną istotną rzeczą w produktach Plantwear są soczewki, które zabezpieczone są filtrami UV400 z fultrem polaryzacyjnym. Nie są lakierowane, lecz są zabezpieczone woskiem, chroniącym je przed niszczeniem.

Wosk przenika w drewno dlatego jest niewidoczny i nie psuje efektu wizualnego. Modele okularów są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych zawsze wykonywane z drewna litego, najwyższej jakości. Kupując okulary Plantwear otrzymujesz także drewniane pudełko na okulary, woreczek wykonany z bawełny oraz kartę gwarancyjną.

Zegarek – Seria Heritage

 

plantwear3

 

Przedstawiony na powyższym zdjęciu zegarek marki Plantwear jest wykonany z dębu oraz jabłoni indyjskiej. Pasek jest skórzany a mechanizm jest kwarcowy – Citizen. Nie jest wodoodporny, można go jedynie zachlapać. Producenci dają możliwość spersonalizowania zegarka, umieszczając na nim, za dodatkową opłatą, dowolny grawer. Zegarki są zapakowane w oryginalne, drewniane pudełka Plantwear.

Plantwear - polska odsłona drewnianych zegarków

Zegarek – seria Glamour

 

plantwear5

 

Wydaje wam się, że zegarki Plantwear nie nadają się dla eleganckich kobiet? Owszem, nadają się. Plantwear jest dla każdego, kto chce być wyjątkowy.

Plantwear - polska odsłona drewnianych zegarków

Zegarki są zarówno sportowe, eleganckie i przede wszystkim wyjątkowe. Dębowy zegarek z domieszką jabłoni indyjskiej, będzie pięknym dopełnieniem wieczorowej kreacji.

Zegarek – seria Raw

plantwear

Zegarek z serii Raw, jest wykonany z dębu a jego tarcza jest z naturalnego kamienia. Pasek to nylon z recyklingu a jego wskazówki są fluorescencyjne. Produkty Plantwear są idealne dla osób, które dbają o środowisko naturalne. Mimo, że produkty Plantwear są wykonywane z niewielkiej ilości drewna i jest ono bardzo szanowane w warsztacie, w którym powstaje, firma każdego miesiąca sadzi 50 drzew w tropikalnych lasach brazylijskich.

Źródło: http://plantwear.pl/

Oto Polska Świnia Design!

Oto Polska Świnia Design!

Polscy projektanci dla IKEA PS 2014

Polscy projektanci dla IKEA PS 2014