Ceramika Bolesławiec według Doroty Koziary

Ceramika Bolesławiec według Doroty Koziary

Jedna z najsłynniejszych polskich projektantek zaprojektowała zastawę dla manufaktury w Bolesławcu. Kolekcja Doroty Koziary łączy nowoczesne wzornictwo z tradycją markowej ceramiki, dając świeży i nieoczywisty efekt. Przedstawiamy piękne projekty Ceramika Bolesławiec.

 

Dorota Koziara jest designerką na wskroś przestronną. W portfolio ma między innymi projekty architektoniczne, artystyczne i meblarskie, powstające w jej studio w Mediolanie. Wśród klientów Koziary, która niedawno została ambasadorką nagród Tubądzin Design Awards, znajdują się tak uznane marki jak Alessi, Fiat czy Noti.

koziara-bolesławiec-3

Kolekcja bolesławieckiej ceramiki autorstwa Doroty Koziary przyjęła nazwę „Renesans” w nawiązaniu do charakteru epoki znanej z przenikania się różnych sztuk i sfer życia, Jej naczynia również reprezentują różne, estetyczne światy, złączone tradycją stojącą za kunsztem manufaktury.

Talerze, kubki i miski zamiast tradycyjnych, kolistych stempelków ozdobiły minimalistyczne, drobne wzory nadające im nowoczesnego charakteru. W kolekcji Koziary nie ma miejsca na ;powtarzalność – każdy talerz jest inny, dzięki czemu wyraża indywidualny charakter poszczególnych domowników lub uczestników posiłku. Wszystkie spaja kolorystyka, z obowiązkowym, bolesławieckim granatem i kremem jako jednymi z kilku użytych barw, a także stylistyka zdominowana przez wzory geometryczne.

Składniki zastawy można dobierać indywidualnie, a ceny poszczególnych elementów kolekcji zaczynają się od około 40 złotych za sztukę. Największe talerze, sprawdzające się świetnie również jako dekoracje, kosztują około 140 złotych. Kolekcja jest dostępna na stronie Ceramika Bolesławiec.

koziara-5

koziara-4

kozaira-6


  1. Made by Pets: design na czterech łapach
  2. Oskar Zięta: Projekt Pakiet
  3. Magdalena Łapińska i jej liski
jak znalezc mieszkanie

Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Wokół stołu z Hex

Wokół stołu z Hex