Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Opublikowano w:

Polowania Dagmary Jakubczak na design w Internecie

Dagmara Jakubczak, stylistka i projektantka wnętrz, autorka bloga FORelements.pl, prowadząca zajęcia z designu z elementami historii sztuki… od czasu do czasu wybiera się na polowanie. Zdradza nam jego tajniki.

– Spokojnie poluję na design – wyjaśnia Dagmara. – Bezkrwawo, ale z zapałem. Przeczesuję sklepy w poszukiwaniu inspiracji oraz rzeczy, które w jakiś sposób umilą mi życie – kolorem, wzorem, formą, funkcją, swoją historią, etc. Lubię też wiedzieć „co w trawie piszczy” i gdzie się w razie czego udać w poszukiwaniu prezentów.

Tym razem Dagmara Jakubczak postanowiła upolować design w Internecie.

– Były to poszukiwania „z kluczem”, ponieważ potrzebowałam prezentu dla dziecka przyjaciół, a potem już jakoś samo poszło – tłumaczy. – Uznałam, że poszukam miejsc, gdzie można kupić rzeczy marek, o których wcześniej wspominałam na swoim blogu.

Jej uwagę na początku przyciągnęło miejsce z designem nie tylko dla najmłodszych, czyli muppetshop.eu.

– Wśród oferowanych tam produktów znalazłam te od Rice – zauważa Dagmara Jakubczak. – Na swoim blogu FORelements w zachwycie pokazywałam dom założycielki tej marki – Charlotte Hedeman Gueniau – cały w pastelach i taki jakby… zabawkowy. I takie też są jej naczynia z kolekcji „Rodzina”. Śmieszne, kolorowe, idealne dla dzieci (także tych większych).

 

Dagmara Jakubczak amatorom „większego projektowania” poleca także mesmetric.com.

– Mesmetric ujął mnie tym, że oferuje większość projektów z kanonu designu, których grafiki przygotowałam i pokazałam w moim kalendarzu do pobrania na ten rok – wyjaśnia blogerka. – Warto zwrócić uwagę na takie perełki designu, jak Proust Chair projektu Alessandro Mendiniego, Heart-shaped Cone Chair zaprojektowany przez Vernera Pantona, Noguchi Coffee Table, który zaprojektował Isamu Noguchi, Marshmallow Sofa (proj. George Nelson & Irving Harper), Voido Chair Rona Arada, Eames House Bird, Copper Shade Lamp (proj. Tom Dixon) czy krzesło Louis Ghost Chair zaprojektowane przez Philippe’a Starcka.

Czytaj też:   SAW zaprasza na wystawę najlepszych prac dyplomowych 2018/2019 Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie

Każdego roku Dagmara Jakubczak jeździ do Mediolanu na targi iSaloni.

– Obowiązkowo odwiedzam tam wtedy ekspozycję jednego z moich ulubionych projektantów mody, który z równym powodzeniem podbija świat ekskluzywnych wnętrz – opowiada blogerka. – To Roberto Cavalli – jedyny w swoim rodzaju, niezawodny, lansujący elegancję w stylu hippie glamour. W Polsce taki meblarski hedonizm można poznać bliżej w Galerii Heban (galeria.heban.pl), zanurzając się na przykład na kanapie Ipe Cavalli. Choć na chwilkę, choć na momencik… I pomarzyć sobie o tym, jak to jest wieść życie jak w Madrycie.

Dagmara JakubczakDagmara Jakubczczak – autorka bloga FORelements.pl, propagatorka wiedzy o designie, stylistka wnętrz, ambasadorka Łódź Design Festival. Wszystkie jej podróże, a jest ich wiele, to poszukiwania inspiracji oraz ciekawych miejsc związanych z projektowaniem w mniejszej lub większej skali. Z nieustającym zapałem opowiada o tym podczas wykładów, również na konferencji TEDx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.