Polowania Dagmary Jakubczak na design w Internecie

Polowania Dagmary Jakubczak na design w Internecie

Dagmara Jakubczak, stylistka i projektantka wnętrz, autorka bloga FORelements.pl, prowadząca zajęcia z designu z elementami historii sztuki… od czasu do czasu wybiera się na polowanie. Zdradza nam jego tajniki.

– Spokojnie poluję na design – wyjaśnia Dagmara. – Bezkrwawo, ale z zapałem. Przeczesuję sklepy w poszukiwaniu inspiracji oraz rzeczy, które w jakiś sposób umilą mi życie – kolorem, wzorem, formą, funkcją, swoją historią, etc. Lubię też wiedzieć „co w trawie piszczy” i gdzie się w razie czego udać w poszukiwaniu prezentów.

Tym razem Dagmara Jakubczak postanowiła upolować design w Internecie.

– Były to poszukiwania „z kluczem”, ponieważ potrzebowałam prezentu dla dziecka przyjaciół, a potem już jakoś samo poszło – tłumaczy. – Uznałam, że poszukam miejsc, gdzie można kupić rzeczy marek, o których wcześniej wspominałam na swoim blogu.

Jej uwagę na początku przyciągnęło miejsce z designem nie tylko dla najmłodszych, czyli muppetshop.eu.

– Wśród oferowanych tam produktów znalazłam te od Rice – zauważa Dagmara Jakubczak. – Na swoim blogu FORelements w zachwycie pokazywałam dom założycielki tej marki – Charlotte Hedeman Gueniau – cały w pastelach i taki jakby… zabawkowy. I takie też są jej naczynia z kolekcji „Rodzina”. Śmieszne, kolorowe, idealne dla dzieci (także tych większych).

 

Dagmara Jakubczak amatorom „większego projektowania” poleca także mesmetric.com.

– Mesmetric ujął mnie tym, że oferuje większość projektów z kanonu designu, których grafiki przygotowałam i pokazałam w moim kalendarzu do pobrania na ten rok – wyjaśnia blogerka. – Warto zwrócić uwagę na takie perełki designu, jak Proust Chair projektu Alessandro Mendiniego, Heart-shaped Cone Chair zaprojektowany przez Vernera Pantona, Noguchi Coffee Table, który zaprojektował Isamu Noguchi, Marshmallow Sofa (proj. George Nelson & Irving Harper), Voido Chair Rona Arada, Eames House Bird, Copper Shade Lamp (proj. Tom Dixon) czy krzesło Louis Ghost Chair zaprojektowane przez Philippe’a Starcka.

Każdego roku Dagmara Jakubczak jeździ do Mediolanu na targi iSaloni.

– Obowiązkowo odwiedzam tam wtedy ekspozycję jednego z moich ulubionych projektantów mody, który z równym powodzeniem podbija świat ekskluzywnych wnętrz – opowiada blogerka. – To Roberto Cavalli – jedyny w swoim rodzaju, niezawodny, lansujący elegancję w stylu hippie glamour. W Polsce taki meblarski hedonizm można poznać bliżej w Galerii Heban (galeria.heban.pl), zanurzając się na przykład na kanapie Ipe Cavalli. Choć na chwilkę, choć na momencik… I pomarzyć sobie o tym, jak to jest wieść życie jak w Madrycie.

Dagmara JakubczakDagmara Jakubczczak – autorka bloga FORelements.pl, propagatorka wiedzy o designie, stylistka wnętrz, ambasadorka Łódź Design Festival. Wszystkie jej podróże, a jest ich wiele, to poszukiwania inspiracji oraz ciekawych miejsc związanych z projektowaniem w mniejszej lub większej skali. Z nieustającym zapałem opowiada o tym podczas wykładów, również na konferencji TEDx

Dziewczyna z tatuażem

Dziewczyna z tatuażem

"Marka wspiera markę", czyli wielki pokaz designu rodem z Polski

„Marka wspiera markę”, czyli wielki pokaz designu rodem z Polski