Plantacja Patanowskiej

Plantacja Patanowskiej

[g1_lead]

Prace Alicji Patanowskiej pokazująca powiązania pomiędzy sztuką i dizajnem. Plantacja to zestaw znalezionych szklanych naczyń, porzuconych starych szklanek i kieliszków. „Luksus i śmieci znajdują się w orbicie zajmujących mnie tematów” – mówi projektantka.

[/g1_lead]

Alicja uwielbia obserwować ludzi i ich zachowanie, co daje jej inspirację do wychodzenia poza standardowe ramy sztuki. Z powodzeniem łączy nowoczesne technologie z rękodziełem, a jej projekty wyrażają pasję oraz rozległą wiedzę.

Alicja Patanowska zajmuje się sztuką i designem. Ukończyła wydział ceramiki ASP we Wrocławiu oraz Wydział Ceramiki i Szkła Royal College of Art w Londynie. Swoje prace realizowała między innymi w Polsce, Finlandii, Estonii, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii, również w fabrykach szkła i porcelany. Patanowska czerpie inspirację z samego procesu twórczego, a jej ulubionymi mediami są ceramika i szkło. W swojej pracy artystycznej łączy rękodzieło z nowymi technologiami, nie zapominając jednak o ludziach i ich potrzebach. Jako artystka, tworzy sztukę, która nie jest pozbawiona walorów użytkowych, a jako designer – projektuje obiekty użytkowe o walorach artystycznych. Znakiem rozpoznawczym artystki są nietypowe połączenia – materiałów, pomysłów, zastosowań i znaczeń.

patanowska2 patanowska3 patanowska4 patanowska5

http://www.patanowska.pl
https://www.facebook.com/AlicjaPatanowska/?fref=ts

Wnętrza prywatne według Roberta Majkuta

Wnętrza prywatne według Roberta Majkuta

Dizajnerskie kolce jeża

Dizajnerskie kolce jeża