Upcykling , czyli twórcze przetwarzanie odpadów

Upcykling , czyli twórcze przetwarzanie odpadów

MP PROJECT to firma oferująca usługi w zakresie projektowania unikatowych przedmiotów metodą upcyklingu. Zajmuje się twórczym przetwarzaniem odpadów, w wyniku którego powstają nowe przedmioty codziennego użytku. Celem firmy jest budowanie świadomości na temat gospodarowania odpadami poprzez promocję slow fashion oraz eco designu.

Mówi się, że upcykling to ewolucja, a zarazem rewolucja w recyclingu. Również ma na celu zmniejszyć ilość odpadów i zużycie surowców naturalnych, również polega na przetwarzaniu rzeczy i materiałów zużytych, ale w przedmioty o wyższej wartości, o nowym, często zaskakującym zastosowaniu. Najprościej – polega na przerabianiu śmieci w produkty użytkowe albo w dzieła sztuki.

mp project7

mp project6

mp project5

mp project4

mp project3

mp project2

mp project1

 

Upcycling podkreśla podwyższenie statusu rzeczy, w którym niebagatelną rolę odgrywają kreatywność i twórcze podejście. W odróżnieniu od recyclingu nie ma tutaj zaawansowanych procesów chemicznych, minimalizuje się też zużycie energii elektrycznej i gazu, stosując techniki manualne.

Firma MP PROJECT zajmuje się produkcją mebli oraz wykonywaniem projektów na indywidualne zamówienie klientów. ,,Inspiracji oraz materiałów do pracy szukamy na wysypiskach, warsztatach jak i na stacjach demontażu pojazdów. Chcemy, żeby każda stworzona przez nas rzecz była jedyna w swoim rodzaju’’- tłumaczą projektanci.

www.facebook.com/UpcyclingMpProject

www.instagram.com/upcycling.mpproject

Inteligentny minimalizm w biżuterii Anny Ławskiej

Inteligentny minimalizm w biżuterii Anny Ławskiej

Robert Majkut: dobry projekt wpływa na elitarność marki [wywiad]

Robert Majkut: dobry projekt wpływa na elitarność marki [wywiad]