Upcycling pełną parą z Barbórka Dizajn 

Upcycling pełną parą z Barbórka Dizajn 

[g1_lead]

Polski design pokochał recycling, upcycling i wszystko, co eko. Coraz więcej projektantów zaczęło tworzyć według zasady 3R – reduce, reused, recycle. Ich prace są obecne na wszystkich imprezach i targach designu. Ten sposób wytwarzania przedmiotów codziennego użytku wybrała także marka Barbórka Dizajn.

[/g1_lead]

Markę Barbórka Dizajn tworzy Barbara Turska-Knyziak – graficzka i ilustratorka (więcej na stronie „studio graficzne”). Pasjonatka upcyklingu i projektowania zrównoważonego, miłośniczka natury. Dotychczas zajmowała się projektowaniem wzorów na ceramikę i tkaniny, grafiką użytkową, ilustracją, fotografią. Obecnie pod marką Barbórka Dizajn również projektuje i wykonuje dekoracyjne przedmioty codziennego użytku.

barborka1

Spod rąk pani Barbary wychodzą lampy, kosze czy misy. Powstała także seria tekstyliów do wnętrz z pięknych, naturalnych tkanin, zdobionych autorskimi grafikami, nanoszonymi za pomocą ekologicznego druku cyfrowego. Projektantka inspiracje czerpie z folkloru, twórczości ludowej lub wprost z natury.

barborka5

,,Filozofia marki opiera się na projektowaniu i ręcznym wytwarzaniu pięknych i użytecznych przedmiotów w zgodzie z naturą. Wszystkie produkty wykonane są z naturalnych materiałów, które ulegają recyklingowi. Tworzywo, jakim jest papier z czasopism to doskonałe połączenie szlachetności, jaką posiada w sobie dobrej jakości papier z myśleniem o przyszłości, ponieważ papier ten wykorzystany zostaje powtórnie. Technika, w jakiej wykonywane są abażury zainspirowana została tradycyjnym rzemiosłem plecionkarskim’’- tłumaczy projektantka.

barborka6

barborka4

barborka3

http://www.barborkadesign.com/

https://www.facebook.com/barborka.design/

https://www.instagram.com/barborka_design/

komiksy-inwestycja

W jaki sposób kupować komiksy, by była to dobra inwestycja?

Projektowanie bez barier: aranżacje wnętrz na miarę XXI wieku

Projektowanie bez barier: aranżacje wnętrz na miarę XXI wieku