w

Wnętrza prywatne według Roberta Majkuta

Wnętrza prywatne według Roberta Majkuta

Duża niespodzianka czeka znawców polskiego designu i wszystkich interesujących się twórczością Roberta Majkuta, znanego najczęściej z nowatorskiego wzornictwa i projektów przestrzeni publicznych. Wnętrze prywatnego apartamentu jego autorstwa ukazało się w listopadowym – jubileuszowym wydaniu czasopisma „Dom&Wnętrze”.

Jubileusz pracy artystycznej Roberta Majkuta, który już na początku 2016 r. zapowiedział, że 20-lecie istnienia swojej marki będzie obchodził przez cały rok, jest nie tylko czasem podsumowań oraz wykładów o wzornictwie i projektowaniu. To także ukazanie nieznanego dotąd oblicza tego sławnego designera.

Po raz pierwszy w historii marki Robert Majkut Design, która na swoim koncie posiada między innymi projekt fortepianu Whaletone oraz liczne realizacje nagradzanych i docenianych na świecie przestrzeni publicznych, takich jak Multikino Złote Tarasy, Sky Entertainment Center w Pekinie, showroom marki Valentino, prezentacje butikowe dla marek Louboutin, Salvatore Ferragamo, czy też wielu biur instytucji finansowych, pojawiła się publikacja wnętrza prywatnego jego autorstwa. Jak można było się spodziewać, to również mocna, choć mało znana szerszemu gronu strona designera.


Na łamach czasopisma „Dom&Wnęrze” Robert Majkut zdradza tajniki projektowania luksusowego apartamentu: „Ich właściciele (wnętrz prywatnych – przyp. red) nie są enigmatycznymi klientami, ale ludźmi z krwi i kości, którzy mają swoje pasje, zachcianki i wyobrażenie o tym, jak by chcieli mieszkać. Projektując czyjś dom, wchodzimy z butami w jego życie. Dopracowując szczegóły, często musimy pytać o rzeczy intymne, dotyczące codziennych rytuałów i przyzwyczajeń. Sukces osiąga się poprzez umiejętność stawiania owych pytań i budowanie relacji.”

W listopadowym – jubileuszowym wydaniu „Dom&Wnętrze”, które ukazało się z okazji 25-lecia istnienia tytułu, znalazł się obszerny artykuł prezentujący realizację projektu wnętrza prywatnego apartamentu według Roberta Majkuta pod tytułem „Dla konesera”.

Zdjęcia i stylizacja: Przeździk-Buczkowscy.

Fotografia industrialna Artura Musioła

Fotografia industrialna Artura Musioła

Plantacja Patanowskiej

Plantacja Patanowskiej