Fotografia industrialna Artura Musioła

Fotografia industrialna Artura Musioła

[g1_lead]

Reaktywacjo to cykl fotokompozycji przedstawiających artystyczną wizję ożywienia architektury postindustrialnej Górnego Śląska. W czasach, gdy kopalnie znikają z śląskiego krajobrazu, projekt fotograficzny ma za zadanie uchronić je od zapomnienia i nadać im nowe, surrealistyczne życie.

[/g1_lead]

Każda praca skrywa w sobie postać przewodnika oprowadzającego odbiorcę po meandrach stali i betonu przekształconych w piksele. Cykl powstał dzięki użyciu cyfrowych technik postprodukcji zastosowanych na materiale fotograficznym zdobytym na terenie Górnego Śląska na przestrzeni kilku miesięcy.

Artur Musioł urodził się w 1988 roku w Gliwicach. Z fotografią związał się w 2008 roku, co było naturalnym rozwinięciem jego zainteresowania projektowaniem graficznym. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (kierunek Fotografia i multimedia).

W swoich pracach często wykorzystuje zaawansowany fotomontaż i cyfrowe środki wyrazu, które nadają im surrealistyczny klimat. Poza realizacją autorskich projektów artystycznych, działa w zakresie fotografii wizerunkowej, dokumentalnej i szeroko pojętej fotografii komercyjnej.

,,Górnictwo podupada, przemija. Kopalnie znikają powoli z krajobrazu Górnego Śląska’’ – zauważa artysta.

reaktywacjo1

reaktywacjo3

reaktywacjo7

reaktywacjo6

reaktywacjo4

reaktywacjo2

http://arturmusiol.pl
https://www.facebook.com/amfafoto/

WzoryKolory - jakość i natura [WYWIAD]

WzoryKolory – jakość i natura [WYWIAD]

Wnętrza prywatne według Roberta Majkuta

Wnętrza prywatne według Roberta Majkuta