WzoryKolory – jakość i natura [WYWIAD]

WzoryKolory - jakość i natura [WYWIAD]

[g1_lead]

WzoryKolory oferuje produkty, które bazują tylko na naturalnych materiałach. Znajdziecie tam rzeczy od polskich producentów, mające mały wpływ na środowisko naturalne i posiadające certyfikaty potwierdzające, że są bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. WzoryKolory to niebanalny pomysł cudownego duetu jaki tworzą Bogusz i Ala.

[/g1_lead]

New Polish Design: Kiedy i jak ukształtowało się u Was zamiłowanie do designu?

Bogusz: Tak się złożyło, że odkąd zamieszkaliśmy razem zmienialiśmy miejsce zamieszkania średnio co 2 lata. To powodowało, że za każdym razem musieliśmy się urządzać od nowa. W pierwszym mieszkaniu mieliśmy wyposażenie pozbierane od rodziny, w drugim już sporo kupiliśmy sami, ale podstawowym kryterium była cena. Dopiero 3 mieszkanie było pierwszym w pełni zaplanowanym i urządzonym od nowa. Większość rzeczy była kupiona w marketach i szybko okazało się, że nasze mieszkanie jest podobne do innych. Gdy więc kupowaliśmy nasz pierwszy dom, dobrze wiedzieliśmy czego chcemy. Ma być piękny i ma mieć jak najmniej marketowych mebli. Mieliśmy pół roku na poszukiwania, wertowania blogów i czasopism wnętrzarskich i tak to się zaczęło. Wtedy też zaprojektowałem swój pierwszy mebel – stół, który do dziś jest ozdobą naszej jadalni i jestem z niego bardzo dumny.

Ala: Ilość przeprowadzek, o których powiedział Bogusz, spowodowała konieczność zajmowania się tematem dekoracji wnętrz. Z czasem stało się to czymś co zaczęłam uwielbiać. Jak kupiliśmy dom chcieliśmy wyjść poza standard, poza wszędzie panujące brązy i beże. Zaczęliśmy się mocniej interesować kolorami- ich wpływie na nasze samopoczucie. Zawsze lubiłam dobierać komponować zestawiać, często sama nadając nowy styl rzeczom.

wzory2

NDP: Skąd pomysł na WzoryKolory.pl?

Bogusz: Z pasji przede wszystkim. Urządzanie wnętrz stało się nieodłącznym aspektem naszego życia. Ciągle szukaliśmy co można by zmienić a co poprawić w naszym domu. Doszliśmy w końcu do wniosku, że nie można w kółko zmieniać aranżacji domu i ujścia pasji musieliśmy szukać gdzieś indziej. Wiedzieliśmy już czego naszym zdaniem brakuje na rynku i co chcielibyśmy robić. Tak powstał nasz sklep. Co prawda nie ma w nim jeszcze tego co planowaliśmy na początku, ale mam nadzieję, że już niedługo się tak stanie.
 
Ala: Jak szukaliśmy elementów wystroju wnętrz na tych wszystkich etapach życiowo-przeprowadzkowych, nie zawsze mogliśmy znaleźć rzeczy które nam pasują, są dobrej jakości, czy są dobrze uszyte. Bogusz znał się na programowaniu i zawsze chciał mieć sklep. Połączyliśmy więc wspólne zainteresowania z jego wiedzą i tak powstał sklep.

wzory4
 
NDP: Jaka jest idea sklepu?
 

Bogusz: Chcemy aby ludzie mieli możliwość kupienia czegoś naprawdę ładnego, niepowtarzalnego. Ala świetnie to ujęła. Chcemy podzielić się naszymi pomysłami, pokazać, że można inaczej, lepiej, ładniej, a wcale nie drożej. To nasza misja.

Ala: Kolorowo, naturalnie, ładnie, prosto, Chcemy oferować naszym klientom produkty posiadające te wszystkie walory, ale jednoczenie chcemy, aby były one osiągalne cenowo. Chcemy dzielić się z ludźmi tym, co siedzi nam w głowach dotyczącego dekoracji wnętrz.

NDP: Co możecie powiedzieć o swoich produktach?
 
Bogusz: Mogę powiedzieć, że oferują naprawdę fenomenalną jakość. To pojęcie niestety ostatnio straciło na znaczeniu, bo nawet liche produkty reklamuje się świetną jakością. Ale gdy jedziemy na targi i klienci widzą na żywo nasze produkty, mogą wziąć do rąk naszą poduszkę z ich ust najczęściej wydobywa się 'czuć tę jakość’. O ile jakość jest kwestią prawie bezsprzeczną,  o tyle wygląd, to zawsze kwestia gustu. Odbioru naszych produktów obawiałem się na początku najbardziej, ale ilość pozytywnych opinii, z którymi się spotykamy, rozwiała moje obawy 🙂

Ala: Są na pewno dopracowane. Każda rzecz była bardzo mocno przemyślana. Każdy element tej rzeczy był równie mocno przemyślany i zaprojektowany. Każdy przedmiot przechodzi przez nasze ręce. Dzięki temu i dzięki perfekcyjności mojego męże, mamy pewność, że każdy wysłany produkt, jest taki, jaki sami byśmy chcieli dostać.

wzory3

NDP: Tworzycie niezwykły team. Czy zawsze się dogadujecie w temacie aranżacji wnętrz? 

Bogusz: Oj zdecydowanie nie 🙂 Bardzo się różnimy i często mamy odmienne zdania. Często negocjujemy, nad kolorami, nad wzorem tapety, nad tym z jakiego drewna ma być zrobiona najnowsza kolekcja naszych mebli, a jakie wzory powinny znaleźć się na poduszkach. Czasami idziemy na kompromis, ale czasami jedna strona pozwala drugiej zrobić to co uważa. Wydaje mi się, że dzięki temu docieramy do różnych gustów.

Ala: Nie. Jesteśmy razem, kochamy się, ale jednocześnie jesteśmy skrajnie różni. Są rzeczy które nam się obojgu podobają, ale są też miejsca, gdzie nasze gusta się rozbiegają. Sztuka szukania kompromisów, prowadzi do bardzo ciekawych efektów końcowych.

http://wzorykolory.pl
https://www.facebook.com/wzorykolory
https://www.instagram.com/wzorykolory/

Rozmawiała: Paulina Krupa

,,ROBIMY STOŁY’’ czarują w drewnie

,,ROBIMY STOŁY’’ czarują w drewnie

Fotografia industrialna Artura Musioła

Fotografia industrialna Artura Musioła