Aukcja Młodej Sztuki

Aukcja Młodej Sztuki

Sztuka nie musi być droga ani nieosiągalna. Po raz kolejny przekonuje o tym DESA Unicum i Aukcją Młodej Sztuki zaczyna nowy sezon. Dzieła najzdolniejszych młodych artystów będzie można kupić już 24 stycznia. Każdy z obrazów licytowany będzie od pięciuset złotych. 

W styczniu zostanie wylicytowanych ponad 80 dzieł wschodzących artystów, których nazwiska zaczynają być rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Na aukcji nie zabraknie spektakularnych debiutów, swoje prace zaprezentuje m.in. Hanna Rozpary. Ta młoda artystka w intermedialnych pracach porusza tematy związane z mechanizmami wojny. Pod młotek pójdą także geometryczne dzieła Małgorzaty Jastrzębskiej. Obrazy autorki można aktualnie oglądać na wystawie w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie obok dzieł polskich mistrzów eksperymentów z formą – Wojciecha Fangora i Henryka Stażewskiego.

Wielu artystów nadchodzącej aukcji w centrum swoich  zainteresowań stawia człowieka i jego współczesną kondycję. Ilona Herc, artystka coraz bardziej znana także na zagranicznym rynku sztuk, na swoich obrazach wielokrotnie przedstawia zagubioną dziewczynkę na bezbarwnym tle. Prace autorki można było oglądać m.in. w Krakowie czy Darmstadt. Na licytacji znajdzie się również obraz Adama Wątora, dla którego inspiracją są ludzkie emocje wyrażane poprzez ciało. Ciekawostką jest praca kubańskiego artysty Denys’a Molerio Pena „Lifeforms” – portret albinosa z białym szczurem. Autor często porusza w swojej twórczości zagadnienia społeczne, w tym kwestie wykluczenia. Na aukcji nie zabraknie także rzeźb. Wśród nich wystawiona zostanie „Lady Wenus model Fetish” – ceramiczna figurka stylizowaną na paleolityczną Venus pokryta 24 karatowym złotem autorstwa Mariusza Dydo.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa przedaukcyjna, która zostanie otwarta 11 stycznia i potrwa do dnia licytacji. DESA Unicum to pierwszy dom aukcyjny, który stworzył cykl Aukcji Młodej Sztuki. Przystępne ceny wywoławcze i emocje towarzyszce licytacjom   sprawiają, ze cieszą się one dużą popularnością wśród początkujących kolekcjonerów. Wśród najważniejszych założeń cyklu aukcji znajduje się wspieranie i rozwój młodych artystów, którzy z licytacji na licytację zdobywają coraz większy rozgłos i uznanie wśród odbiorców.

Aukcja Młodej Sztuki: 24 stycznia, godz. 19:00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wystawa obiektów: 11 – 24 stycznia, godz. 11:00 – 19:00 (poniedziałek – piątek) i godz. 11:00 -16:00 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, wstęp wolny

Więcej informacji o Aukcji Młodej Sztuki oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są a stronie DESA Unicum pod linkiem: https://desa.pl/pl/auctions/372/aukcja-mlodej-sztuki-24-stycznia-2017-godz-19

 

Polski design w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku

Polski design w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku

Gdzie po sztukę?

Gdzie po sztukę?