Jak kupić dobry obraz?

jak kupić dobry obraz

Czy zadajesz sobie właśnie pytanie „Jak kupić obraz?”. Kupić bezpiecznie i z pewnością, że nie trafisz na podróbkę. Poniżej kilka rad związanych z tym, na co zwrócić uwagę podczas nabywania obrazu.

 

Jednym z miejsc, w którym nabywamy obrazy, są galerie sztuki. Do wyboru mamy te stacjonarne, jak również internetowe. Można też szukać wybranego modelu na Allegro. Problem stanowi jednak wyselekcjonowanie odpowiedniej oferty. W tak bogatym zestawie obrazów znajdują się zarówno modele wykonane na bardzo wysokim poziomie, a także wiele podróbek jak i wyjątkowo amatorskich malunków. Dlatego najlepiej stawiać na miejsca sprawdzone, o których wiemy, że w ofercie mają tylko to, co nas interesuje.

Kto pyta, nie błądzi! O obraz zapytaj eksperta

Jeżeli nie znamy się na sztuce, a nie chcemy kupić kiczowatego eksponatu za wysoką cenę, wówczas o radę należy poprosić znawcę. Tu warto udać się do odpowiedniego rzeczoznawcy. Listę takich osób oferuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Stowarzyszenie Antykwariuszy Polskich). Tu należy również szukać informacji o tym, czy dany eksponat nie widnieje w Rejestrze Dzieł Zaginionych.

Udaj się do galerii

Tym, którzy jeszcze nie mają doświadczenia w kupowaniu obrazów, radzi się, aby umiejętność zakupu nabywali w antykwariatach i galeriach. Tam można nie tylko podziwiać przeróżne modele, ale także poznawać, czym różni się dzieło od kiczu, podróbka od oryginału. Wizyta w takim miejscu to też szansa na rozmowę z niezależnymi znawcami. Warto być ciągle na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku.

Dużą oszczędnością czasu przy kupnie obrazu jest udział w aukcjach internetowych.

Udział w akcjach – czy już próbowałeś?

Szansą na bezpieczny zakupu obrazu jest udział w akcjach DESA Unicum. Można to zrobić w prosty sposób, wystarczy wybrać odpowiedni obraz, a następnie przystąpić do aukcji i dokonać transakcji. W ofercie DESA Unicum znajdują się dzieła, których nie można zamknąć w jednym okresie, stylu lub gatunku.

Biorący udział w akcji może zapoznać się z katalogiem zawierającym zdjęcia, ceny wywoławcze, a także przybliżone wartości rynkowe poszczególnych modeli. Ponadto można też zaznajomić się ze zbiorem informacji o danym dziele.

Dla tych, którym ta wiedza nie wystarcza, przygotowano wystawy przedaukcyjne. To podczas tych wydarzeń można dany obraz obejrzeć osobiście. Zdjęcia nie zawsze są w stanie oddać całe piękno obrazu. Bardzo pomocną opcją jest też to, że można skorzystać z eksperckiej pomocy specjalistów.

Licytacja z firmą DESA Unicom odbywa się na kilka sposobów, wśród nich: osobiście w domu aukcyjnym, poprzez telefon, przez Internet, a także przez zlecenie licytacji z limitem.

Sprawdź również: https://desa.pl/pl/pages/7/jak-kupic

Historia jednej lampy - BIG PUFF

Historia jednej lampy – BIG PUFF

Kalendarz na 2018 od Okumiłe i Cuda Wianki

Kalendarz na 2018 od Okumiłe i Cuda Wianki