Bongo Design: wnętrzarskie zezwierzęcenie

Bongo Design: wnętrzarskie zezwierzęcenie

Magdalena Chojnacka tworzy wysmakowane, zwierzęce dekoracje, jak najdalsze kiczu spod znaku kapy w panterkę i zwierzęcych poroży na ścianie. Minimalistyczne projekty jej autorstwa zgrabnie łączą naturę, minimalizm i industrial.

Twórczyni marki Bongo DFesign pochodzi z Jastrzębia Zdroju, ale jej twórczość łączy się z Krakowem, Jest absolwentką tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na wydziale Form Przemysłowych, skończyła również Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jej konikiem są dekoracje i elementy wyposażenia wnętrz tworzone z naturalnych materiałów, takich jak drewno, ceramika czy stal.

Wspomniane już zamiłowanie projektantki do motywów zwierzęcych oddaje nazwa jej marki – Bongo Design wzięło się od gatunku antylopy bongo, uwiecznionej na jednej z jej grafik. Poprzez swoje dekoracje Magdalena Chojnacka stara się zmienić pogląd na dekoracje kojarzone ze zwierzętami, proponując ich współczesne i mniej oczywiste alternatywy, takie jak metalowa głowa lisa zamiast poroża czy „króliczy stołek.

bongo design grafiki

„Dzikie” grafiki Bongo Design, z antylopą bongo w prawym górnym rogu.

lisy_bongo design

Metalowa rzeźba głowy lisa, dostępna w dwóch wielkościach i wielu wersjach kolorystycznych.

lampa-bongo design

Lampa 360° (krótka), wyróżniona nagrodą Must Have podczas Łódź Design Festiwal w 2013 roku. Jej klosz został wykonany z jednego bloku sosnowego drewna i osadzony na metalowej podstawie ze sprężyną, dzięki czemu obraca się wokół własnej osi.

Heavy_Rabbit_books_1024x1024

Stołek Heavy Rabbit, inspirowany królikiem. Został wykonany z giętych, metalowych prętów zespawanych ze sobą, W jego nogach można schować książki.

maska-bongo design

Ceramiczna dekoracja ścienna WhoWho inspirowana sową.

Wszystkie projekty Bongo Design wraz z cenami można sprawdzić na stronie www.bongo-design.com.


  1. Magdalena Łapińska i jej liski
  2. Made by Pets: design na czterech łapach
  3. Jak zaaranżować małą przestrzeń? Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów
jak urzadzic sypialnie

Jak urządzić sypialnię? Praktyczne porady architektki wnętrz

Made by Pets: design na czterech łapach

Made by Pets: design na czterech łapach