Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Priorytetem przy projektowaniu kuchni jest osiągnięcie efektu skumulowanych korzyści z współwystępowania funkcjonalności i estetyki. Kuchnia jest pomieszczeniem zarówno reprezentacyjnym, jak i użytkowanym roboczo. Cele praktyczne stykają się w niej z walorami wizualnymi – przy założeniu, że te pierwsze nie mogą być marginalizowane. Urządzenie kuchni poddane jest wytycznym ergonomii. Kuchnia nie spełni bowiem swych zadań bez odpowiednio pakownych przestrzeni do przechowywania artykułów spożywczych i akcesoriów kuchennych, odpowiednio długich blatów roboczych i miejsca na sprzęt AGD.

Dwie polskie marki – renomowany producent okapów GLOBALO i portal meble.pl wypracowały rozwiązanie pozwalające na lepsze zarządzanie przestrzenią kuchni.

Ich szafka okapowa powala na proste zabudowanie tak niezbędnego we współczesnej kuchni urządzenia, jakim jest okap. Szafka okapowa jest dostępna w ofercie w wielu wariantach do wyboru w zestawie z wysokiej klasy okapem do zabudowy.

Wybór i zakup dokonywane są przez specjalny  konfigurator.

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Trend zabudowy: funkcja i forma w jednym

Popularność systemów meblowych do zabudowy wynika z wielu korzyści jakie oferują.

Są to przede wszystkim atrybuty utylitarne. Systemy meblowe zwiększają powierzchnię do przechowywania, co jest pożądane również w przypadku większych metrażowo kuchni. Ułatwiają również utrzymywanie kuchni w porządku i czystości oraz przyśpieszają samą czynność sprzątania. Pochowana zastawa stołowa, garnki, żywność i sprzęty AGD nie są tak narażone na zabrudzenia i osadzanie się kurzu.

Kuchnia, w której koncepcja wnętrzarska opiera się na zabudowie meblowej, daje również wrażenie ładu wizualnego i przemyślanej spójności stylistycznej. Ma zatem walory estetyczne. Wbrew częstemu przeświadczeniu, nie ogranicza się wyłącznie do projektów w stylu nowoczesnego minimalizmu. Ta konwencja aranżacyjna doskonale sprawdza się również w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym – prowansalskim, angielskim czy też dworkowym, z wyraziście frezowanymi frontami. Ascetyczny, chłodny charakter minimalizmu może być ocieplony wprowadzeniem drewnianych frontów mebli lub podłóg oraz ciepłych odcieni kolorów płyt MDF lub ścian. Dynamizującą właściwość mają również wzorzyste płytki ścienne lub podłogowe.

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Połączone siły duetu

Szafka okapowa jest spójną częścią zabudowy i jest lokowana w jej ciągu bezpośrednio nad płytą grzewczą. Montowany w niej okap jest produkcyjnie dopasowany swoimi właściwościami do zabudowy. Ma kompaktowe, mniejsze od pozostałych typów okapów, gabaryty. Z powodzeniem mieści się przez to w szafce o regularnych rozmiarach.

Intencjonalny zabieg zmniejszenia wielkości okapu do zabudowy nie redukuje jego zdolności absorpcyjnych. To często urządzenie o bardzo dużej mocy pracy i wydajności pochłaniania, eliminujące opary z gotowania nawet w bardzo dużych kuchniach typu open space. Wysokiej klasy parametry techniczne i funkcjonalne okapu do zabudowy idą w parze z jego dopracowaniem estetycznym. Chociaż szafka okapowa prawie w całości skrywa w sobie to urządzenie, do jego wykonania przeznaczane są trwałe, szlachetne materiały – stal nierdzewna, stal lakierowana i szkło hartowane. Bardzo ładnie dopełniają one zabudowę meblową o atrakcyjny akcent wizualny. Szafka okapowa nie tylko mieści w sobie okap, ale też pozwala na przechowanie w niej przypraw, ściereczek lub książek kucharskich.

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Nowość zakupowa

Problem może stanowić precyzyjne dopasowania rozmiaru otworu w szafce okapowej do samego okapu. Na rynku pojawiło się jednak niedawno rozwiązanie pozwalające na zakup całego zestawu. Szafka nad okap występuje w komplecie z kilkoma modelami okapów do wyboru. Front, wielkość szafki i jej dodatki w postaci uchwytów można wybrać z rozbudowanego wachlarza opcji w konfiguratorze. Stworzyła go renomowana, ceniona przez klientów polska marka okapów GLOBALO i portal meble.pl.

W konfiguratorze dobieramy wymiary, materiały, kolorystykę oraz akcesoria, i w czasie rzeczywistym otrzymujemy wizualizację zestawu. Do wyboru jest w nim 100 kolorów płyt meblowych, kilkanaście płyt akrylowych, płyt z wysokim połyskiem, w głębokim macie oraz płyty Crystal. Konfigurator pozwala na ziszczenie nawet mocno zindywidualizowanych koncepcji wnętrzarskich – fronty, korpusy, przednie krawędzie oraz półki i uchwyty można łączyć i zestawiać zgodnie z własnymi potrzebami estetycznymi. W standardowym wyposażeniu jest: okap do zabudowy, szafka oraz gotowy zestaw montażowy z rurami okrągłymi, łącznikiem oraz kolankiem.

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

W komplecie do wyboru są aż trzy modele okapów GLOBALO o bardzo dobrych atrybutach technicznych, funkcjonalnych i estetycznych. Charakteryzują się różną mocą absorbcji, stylistyką i ceną, zapewniając bogatą w opcje bazę wyjściową pod wybór sprzętu.

Okap Globalo Loteo cechuje dopracowany design i wysoka jakość parametrów pracy. Wykonany jest ze szkła hartowanego w 3 wersjach kolorystycznych, pracuje cicho (od 48 dB) oraz z wysoką wydajnością pochłaniania na poziomie 515 m3/h.

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Okap Globalo Lofetti to okap o nowoczesnym designie i zaawansowanych parametrach pracy. Wykonany jest ze stali nierdzewnej lub lakierowanej, jego praca jest cicha (od 48 dB) i wydajna (aż 575 m3/h).

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Okap Globalo Insolita jest elegancki i skuteczny. Wykonany ze stali inox, pracuje cicho (od 48 dB) i przeznaczony jest dla osób z nieco skromniejszym budżetem lub do mniejszych kuchni.

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Szafka okapowa wpisuje się w funkcjonalny i estetyczny trend zabudowy. Okap do zabudowy mieszczący się w jej wnętrzu skutecznie eliminuje tłuszcz, parę wodną i niepożądane zapachy z gotowania. Zakup tego duetu jest dziś łatwiejszy i przyjemniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Premierowy koncert PULVA&FRIENDS, czyli architektura i muzyka w wyjątkowo udanym duecie

Premierowy koncert PULVA&FRIENDS, czyli architektura i muzyka w wyjątkowo udanym duecie

Nowoczesna bateria łazienkowa: sprawdź, jak powinna wyglądać!

Nowoczesna bateria łazienkowa: sprawdź, jak powinna wyglądać!