Nowoczesna bateria łazienkowa: sprawdź, jak powinna wyglądać!

Nowoczesna bateria łazienkowa: sprawdź, jak powinna wyglądać!

Dobrze urządzone wnętrze charakteryzuje się dbałością o szczegóły. W przypadku aranżacji nowoczesnych warto postawić na urządzenia nowoczesne zarówno pod względem wyglądu, jak i pod względem rozwiązań technologicznych. Jaka powinna być nowoczesna bateria łazienkowa? Jednocześnie efektowna, oszczędna i funkcjonalna!

Nowoczesna bateria umywalkowa

Kupując armaturę łazienkową, staniemy przed koniecznością wyboru dwóch rodzajów urządzeń: baterii umywalkowej oraz baterii prysznicowej lub wannowej. Bateria umywalkowa powinna być dopasowana do charakteru wnętrza pod względem wyglądu. Urządzenia retro z dekoracyjnymi kurkami świetnie prezentować się będą we wnętrzach klasycznych, ale już niekoniecznie w nowoczesnych. Zdecydowanie lepiej wybrać do takiej łazienki baterię o prostej, minimalistycznej formie. Zanim jednak przystąpimy do rozważania kwestii wizualnych, skupić się należy na kwestiach technicznych. Po pierwsze, istotny jest sposób montażu, uzależniony od sposobu poprowadzenia instalacji w łazience.

W zależności od potrzeb wybrać możemy baterie ścienne oraz stojące. Dość rzadko spotykane są baterie umywalkowe podłogowe – bardzo efektowne, choć stosunkowo drogie rozwiązanie. Po drugie, baterie łazienkowe do umywalki podzielić można na te z dwoma kurkami oraz te z mieszaczem, wyposażone w pojedynczą dźwignię. We wnętrzach nowoczesnych zdecydowanie lepiej prezentować się będzie drugie z wymienionych rozwiązań.

Nowoczesna bateria łazienkowa: sprawdź, jak powinna wyglądać!

Bateria prysznicowa w wydaniu nowoczesnym

Baterie prysznicowe ze względu na sposób montażu podzielić można na dwa rodzaje. Instalacje naścienne (natynkowe) są tańsze i mniej problematyczne w montażu, cechują się jednak mniej efektownym wyglądem niż urządzenia podtynkowe. Baterie prysznicowe również mogą być wyposażone w dwa kurki lub jedną dźwignię. Podobnie jak w przypadku umywalki, także pod prysznicem w nowoczesnej łazience lepiej prezentować się będzie pojedyncza dźwignia, za pomocą której jednocześnie wyregulujemy temperaturę wody i moc strumienia.

Nowoczesna bateria łazienkowa: sprawdź, jak powinna wyglądać!

Nowoczesne technologie w dostępne dla każdego

Nowoczesna łazienka to nie tylko efektowny wygląd urządzeń, ale także rozwiązania na czasie – oszczędne, funkcjonalne, wygodne. Na wzmiankę zasługuje przede wszystkim zastosowanie perlatora, prostego urządzenia, przekładającego się w znaczący sposób na domowe oszczędności. Perlator jest odpowiedzialny za napowietrzenie wody wypływającej z wylewki, dzięki czemu strumień wydaje się intensywny, a w rzeczywistości zużywamy niewiele wody. Przydatny może być również termostat, umożliwiający ustawienie optymalnej temperatury i utrzymywanie jej przez cały czas korzystania z prysznica czy umywalki. Nowoczesnym rozwiązaniem jest także deszczownica montowana pod prysznicem, rozpraszająca strumień wody.

Nowoczesna armatura łazienkowa to urządzenia o prostych formach. Większość projektantów stawia na baterie jednouchwytowe, wyposażone w takie elementy jak perlator oraz termostat. Dzięki temu łączą oni nowoczesny wygląd z ekologicznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami.

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

Szafka okapowa: praca zespołowa w samym sercu kuchni

FOSSILS unikatowe ręcznie rzeźbione meble autorstwa Anny Bery

FOSSILS unikatowe ręcznie rzeźbione meble autorstwa Anny Bery