Polski sikor z warszawskiej manufaktury

Polski sikor z warszawskiej manufaktury

[g1_lead]

Warszawska manufaktura Xicorr tworzy zegarki mechaniczne. Jej ambicją jest wytwarzanie jak największej liczby elementów w Polsce. Założycielem i właścicielem jest Adam Tomaszewski, który wcześniej związany był z branżą IT. Po latach pracy w tamtej branży był żądny nowych wyzwań. Ponieważ zawsze miał słabość do pięknych zegarków, postanowił zrealizować jedno ze swoich marzeń.

[/g1_lead]
Manufaktura Xicorr powstała w 2012 r. stawiając sobie za cel stworzenie maksymalnie polskiego zegarka, tym samym dołączając do kilku manufaktur czasomierzy w naszym kraju. Zegarki są projektowane i składane w Polsce. Polscy zegarmistrzowie sprawdzają każdy mechanizm, montują zegarki i poddają je rygorystycznej procedurze testowej. Nazwa marki ma również polskie pochodzenie – tzw. „sikor” był popularnym określeniem zegarka na warszawskiej Pradze.
,,Ambicją naszej firmy jest aby napisy MADE IN POLAND i WYPRODUKOWANO W POLSCE znajdujące się na tarczach naszych zegarków, odnosił się nie tylko do zegarka jako całości ale i jak największej liczby jego elementów składowych.

xicorr4

W kolejnych modelach będziemy chcieli wprowadzać elementy kopert, tarcze, wskazówki czy koronki dostarczane przez naszych lokalnych partnerów lub produkowane bezpośrednio w naszej manufakturze. Kolejnymi celami będzie opracowanie mechanizmu z własnymi modyfikacjami. Naszym marzeniem jest stworzenie w pełni własnego mechanizmu.

xicorr2

Naszą misją jest dostarczanie naszym klientom zegarków, których użytkowanie będzie dawało wiele radości i satysfakcji’’.
Aktualnie na stornie internetowej firmy Xicorr znajdziemy zegarki o stylistyce nawiązującej do pierwszego produkowanego w FSO samochodu – Warszawy M20, Syreny Sport, Warszawy 200, a także zegarek bazujący na akcentach przywołujących na myśl Fiata 125p w rajdowej wersji Acropolis.

http://xicorr.com
https://www.facebook.com/Xicorr/?ref=ts&fref=ts

Ladybuq Art Studio. Współczesne kaletnictwo

Ladybuq Art Studio. Współczesne kaletnictwo

Moda według Kamili Gawrońskiej- Kasperskiej

Moda według Kamili Gawrońskiej- Kasperskiej